Багато людей протягом всього життя стикаються з проблемою чутливих зубів. Коли ми їмо холодні і дуже гарячі страви, кислі або солоні продукти - можуть виникнути неприємні відчуття.

Чутливі зуби приносять багато дискомфорту і іноді хворобливі відчуття тривають довго. Такі симптоми можуть сигналізувати про цілий ряд проблем зі здоров'ям.

Розглянемо причини чутливості зубів та методи лікування

Чому?
Чутливість зубів з'являється в результаті пошкодження зубної емалі. У більшості випадків, руйнує емаль карієс, який формує дірку в зубі, відкриваючи доступ до чутливих тканин зуба. У деяких випадках гіперчутливість може виникнути із-за неправильного прикусу.
Можна позначить ще цілий ряд проблем, із-за яких наші зуби стають чутливими, наприклад: некаріозне пошкодження, відкриті дентинні канали, захворювання нервової системи, при якій людина сильно стискає зуби або скрипить ними, неправильне харчування, погана гігієна, парадантоз, вживання продуктів з підвищеною кислотністю, хімічне відбілювання зубів. Всі ці фактори негативно впливають не тільки на емаль, але і стан всього зуба.

Популярні новини зараз
Знову на тi ж граблі? Міноборони Грузії могли укласти чергову угоду з Кремлем і здати своїх людей Карпатська мольфарка Магдалена Мочіовські зізналася, як побачила уві сні закінчення війни: названо можливі терміни Американський дипломат розповів, чому Україні важливо повернути Крим найближчим часом: "Зараз на кону все" Маргарита Симоньян не приховує розчарування і натякнула росіянам на поразку в Україні: "Все пропало"
Показати ще

Лікування
В домашніх умовах практично неможливо позбутися гіперчутливості зубів. При виникненні перших симптомів необхідно звернутися до лікаря за професійною консультацією і призначенням медикаментів. Іноді вимагає всього лише запломбувати деякі дефекти на поверхні, коригувати витончення емалі або встановити коронки. Можливо буде потрібно додаткове медикаментозне лікування, щоб підвищити імунітет та покращити стан зубів.

В домашніх умовах можна використовувати полоскання відваром реп'яха, кори дуба, ромашки. Зелений чай теж допоможе, оскільки володіє зміцнюючою дією.
Ретельно чистить зуби, двічі на рік відвідуйте лікаря, щоб він зміг зробити огляд стану зубів. Доглядати за зубами потрібно постійно, щоб зберегти здоров'я і не стикатися з болючим дискомфортом.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що крес-салат очищає кров, в його листі більше 15 незамінних для життєдіяльності вітамінів і мінералів. В ньому міститься мало калорій і антиоксидантів. Крес-салат зміцнює імунну систему, зуби і заважає пошкодження нейронів у головному мозку. Його можна класти в салати, готувати на пару, додавати в супи.