Кір, краснуха, вітрянка, паротит (свинка), скарлатина – про ці хвороби ми не лише чули, а й більшість із них відчули на собі в дитинстві. І добре, адже чим раніше їх перенесеш, тим менше буде наслідків. А от коли деякі з них вражають дорослих, тоді серйозних ускладнень не уникнути. Фахівці пояснили, чому деякі дитячі хвороби можуть бути смертельно небезпечними для дорослих.

Про це пише Сlutch.

За статистикою, близько 18% осіб старше 18 років заражаються інфекціями, які краще переносяться у меншому віці. Чим старша людина, тим проблемніше лікувати деякі хвороби.

Вітрянка (вітряна віспа)

Шлях зараження інфекцією – повітряно-крапельний. Переважно пік захворюваності припадає на холодну пору року (осінь-зима-весна). Прояви інфекції помітні одразу – це характерне висипання на шкірі у вигляді червоних цяток, які викликають сильний зуд, що супроводжується підвищенням температури тіла.

Популярні новини зараз
Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще

На перший погляд, хвороба безневинна. Проте для дорослих може бути дуже небезпечна. Якщо захворіє вагітна жінка, це може спричинити втрату дитини, або ж призвести до вад чи загибелі плоду.

Кір

Характерні для цієї інфекції висока температура та висипання по всьому тілу. В разі зараження вагітної, хвороба призведе до серйозних патологій плоду.

Краснуха

При захворювання краснухою, у пацієнта все тіло покривається криваво червоним висипанням. Можуть збільшуватися лімфовузли. В разі інфікування вагітних, практично завжди діти народжуються з серйозними патологіями, такими як сліпота, глухота та розумова відсталість. Зазвичай лікарі рекомендують переривати вагітність.

Інфекційний паротит (свинка)

При інфікування у хворого відбувається запалення навколо вушних залоз, що проявляється сильними припухлостями на шиї. Також йде запалення слинних залоз, а в хлопчиків/чоловіків яєчка. У старшому віці, перенісши це захворювання, чоловіки можуть стати безплідними.

Скарлатина

Скарлатина передається повітряно-крапельним та статевим шляхом. Симптоми : почервоніння язика та горла, висипання, головний біль та висока температура. Найчастіше підхопити інфекцію можна у період загострення респіраторних захворювань та при авітамінозі.

Як раніше повідомляв портал "Знай.ua", на Західній Україні спалах інфекційних захворювань. Будьте обережні.