Мао Цзедун – китайський політик і державний діяч, ім'я якого чув практично кожен. А ось про його життя і завдяки чому він прославився, знають далеко не всі. Він прожив 83 роки, більшу частину з яких він присвятив політиці. Помер Мао Цзедун 9 вересня 1976 року, і на честь цієї дати, ми вирішили написати вам цікаві факти з життя політика.

Цікаві факти про Мао Цзедуна

Мао, як і більшість китайців того часу, не чистив зуби. Щоб освіжити дихання він полоскав рот чаєм і жував листя. А на питання, чому ж він цього не робить, Мао порівнював себе з тигром, і говорив, що цей звір не чистить свої ікла.
Культ Мао Цзедуна. Незважаючи на суперечливе ставлення до влади в Китаї, і досить багато протестів народу, культ Мао був просто величезним. Практичний кожен дорослий чоловік носив з собою його цитатник.

Боротьба Мао Цзедуна з горобцями. Звучить досить смішно, але наслідки мала досить страшні наслідки. Ці птахи постійно з'їдали китайський урожай, тому великий політик вирішив здійснити рішучі дії. Він закликав весь китайський народ боротися з шкідниками. Так як горобці не могли проводити в повітрі більше 15 хвилин, їх просто лякали, поки ті не падали замертво.
Урожай був прекрасним, для гусениць і сарани, яку до цього їли птахи. На Китай обрушився голод, і загинуло понад 20 мільйонів осіб. Горобців, до речі, привезли з-за кордону.

Мао все ще дуже популярний у Китаї. Щорічно з його особою продається величезна кількість різних дрібничок. Так само, Китай заробляє чималі гроші на експорті всього цього в інші країни.
Мао Цзедун утік зі школи. Все через досить суворого вчителя, який любив карати дітей не тільки оцінками. Коли хлопчик повернувся додому, його батько був дуже радий, адже думав, що той буде йому допомагати справами по будинку. Але цього не сталося, фізична працю Мао Цзедун проміняв на читання величезної кількості книг.
До речі, батьки хлопчика зовсім не розуміли такого інтересу хлопця до навчання. Так як самі були абсолютно безграмотними.

Популярні новини зараз

Вікторія Смеюха і Слава Камінська з "НеАнгелів" попрощалися з українцями: зробили це востаннє

Український викладач публічно назвав "солов'їну" мовою окупантів: "Я не разумею вашу псячу мову"

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Показати ще

Нагадаємо, що Мао Цзедун помер 9 вересня 1976 року.