Процесом захоплення України поетапно займався радник президента РФ Сергій Глазьєв.

Про це написав журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

"Це буде у всіх підручниках з історії! Як проводився "референдум" у Криму, хто давав накази, як "мирні шахтарі" виходили на мітинги в підтримку "народної республіки" і "русского мира" - все це тут. Справу проти Януковича відкрило секретні матеріали", - йдеться в повідомленні.

За його словами, йдеться про аудіозаписи розмов між радником президента РФ Глазьєвим і депутатом Держдуми Костянтином Затуліним, "Інституту країн СНД" - одними з провідних фахівців по Україні в оточенні Путіна.

На записах зафіксовано, як 1 березня Глазьєв говорив про необхідність зібрати в Запоріжжі натовп для захоплення облдержадміністрації і про підпорядкування міліції загарбникам.

1 березня Глазьєв дав вказівки одному з організаторів проросійського мітингу в Одесі, що натовп відпускати не можна, і треба брати облрада і збирати депутатів, і не розходитися, поки депутати не приймуть рішення про визнання влади в Києві нелегітимною.

"6 березня Глазьєв дзвонить Аксьонову і повідомляє, як саме треба формулювати питання в бюлетені для "референдуму". Аксьонов доповідає - з РФ прибули в Крим п'ять груп для організації агітації на підтримку "референдуму", причому вже з видрукуваної продукцією", - пише Бутусов.

Нагадаємо, російський "Сбербанк" погодив умови угоди з продажу своєї української "дочки" VS Bank. Її придбала компанія "ТАС" українського підприємця Сергія Тігіпка, який тісно співпрацював з побіжним президентом Віктором Януковичем.

Крім того, Україна не змогла б протистояти російській армії на Донбасі, якби втягнулася у військовий конфлікт у Криму. ВСУ не змогли б вести бої на двох фронтах.

Дивіться сюжет про війну

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", бойовики хочуть змусити українців платити за "русский мир".