Південний Урал після викиду радіоактивних речовин на комбінаті "Маяк" вкотре з 1957 року перетворився на епіцентр техногенної катастрофи. І хоча в Росії завбачливо применшують наслідки, вся Європа б'є на сполох, адже хмара смертельних випарів насувається із надзвичайною швидкістю.

Ізотоп рутеній-106 практично не сходить зі шпальт іноземних видань. Але Кремлю зовсім не вигідно розголошувати справжні масштаби аварії, тому що вибори президента не за горами, такі дані можуть остаточно підірвати залишки авторитету Володимира Путіна.

Замилити очі електорату виявилося зовсім не складно, використовуючи пропагандистські ресурси – тактика вже давно перевірена російським президентом. Але про "недобросовісну та некоректну інтерпретацію фактів" (читай: перекручування – ред.) обережно, але чітко заговорив керівник "Росгідромету" Максим Яковенко.

Популярні новини зараз
Війна не закінчиться ні в 2024, ні навіть у 2025: переможниця "Битви екстрасенсів" розповіла про вихід на кордони 1991 року "Більше не платимо...": українці повелися на жорсткий обман щодо доставки газу Унітаз буде як новий: секретний лайфхак досвідчених господарок Українці почнуть отримувати сонячні панелі: кому пощастить не боятися відключень
Показати ще

Аби не отримати сувору догану, посилався на інформацію від громадських організацій. Та реальної звітності після моніторингу якості навколишнього середовища, на чому так наполягали представники європейських країн, досі так і не оприлюднили. Таблиці обмежуються рівнем концентрації забруднення у певних регіонах та їх гранично допустимими нормами.

Хоча Захід просив зовсім про інше: оцінити загрозу і пояснити, що насправді сталося тоді на "Маяку". Вступили в дискусію представники Німеччини, Франції, а головне – Greenpeace. Вони в один голос підтвердили: рівень радіації на Уралі "в сотні тисяч разів перевищує норми", при чому розповсюджується вона зараз і в напрямку України та Польщі.

Зміст ізотопу у пробах показав 76,1 тис. І 52,3 тис. мікробеккерелей на кубометр – це відповідає рівню "екстремально високого забруднення", особливо небезпечно зараз знаходитися у 100-кілометровій зоні біля комбінату.

Саме там відпрацьовують ядерне паливо, зберігають та регенерують відходи. Були навіть припущення про розробку атомної бомби на території "Маяку",але вони не підтвердилися.

Та й всі відпрацьовані речовини по-тихому зливають у найближчу річку: якщо захочуть не знайдуть, по такому принципу діють на виробництві. І поки не втрутяться більш кардинально іноземні фахівці, реальна ситуація із радіацією в світі через викид на Південному Уралі залишиться під питанням.

Дивіться: Росія заявила про екстремально високий рівень радіації на Південному Уралі

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі наслідки Челябінської катастрофи для України.