Депутати Верховної Ради України зареєстрували проект закону щодо лібералізації умов ввезення на територію України старих автомобілів. Зазначеними змінами ставки акцизного податку встановлюються в залежності від робочого об'єму циліндрів двигуна незалежно від року випуску транспортного засобу.

Цю інформацію повідомила прес-служба парламенту.

Так, зниження акцизного податку повинно привести до зниження суми ПДВ, оскільки база його нарахування враховує також суму нарахованого акцизу.

Крім того, новий законопроект передбачає внесення змін до Податкового кодексу України, якими знижуються ставки акцизного податку на ті транспортні засоби, що експлуатуються з двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням та з кривошипно-шатунним механізмом з робочим об'ємом циліндрів двигуна не більш як 2200 куб. см і на транспортні засоби з двигуном внутрішнього згоряння із запалюванням від стиснення (дизелем або напівдизелем).

Визначені законопроектом умови будуть поширюватися на вже завезені з країн ЄС авто, якщо вони були зареєстровані протягом 3 місяців з моменту набрання чинності закону.

Популярні новини зараз
Російські окупанти вішають мирних українців на Луганщині Про що не сказали українцям стосовно генераторів: багатьом захочеться скасувати покупку Катя Лозовицька розповіла про бруд на шоу "Холостяк", шкода тільки Топольського: "Я вперше заплакала" Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

Офіційна статистика свідчить, що нині в Україні таких автомобілів близько 2 млн. За умови офіційного розмитнення експлуатованого автомобіля з ЄС його кінцева вартість у середньому зростає більш ніж в 2 рази.

Після скасування мита, вартість таких авто не дуже знизиться, в той час як головним чинником, що впливає на зростання вартості, є неадекватні розміри акцизного податку на автомобілі. Вони в десятки разів перевищують відповідні ставки для нових автомобілів з аналогічним робочим об'ємом циліндрів двигуна.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", у Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності одноголосно підтримали законодавчий проект про посилення кримінальної відповідальності за водіння в стані алкогольного сп'яніння. Про це написав один з ініціаторів законопроекту, лідер фракції Радикальної партії Олег Ляшко у Facebook.

Згідно інформації, якщо чоловік сів за кермо п'яний і скоїв ДТП, в якій постраждали люди, то отримав 10 років в'язниці, а також позбавлення прав.