В Україні триває зростання цін на найпопулярніші товари і послуги, про це свідчать дані Держслужби статистики за січень.

Найбільше подорожчали яйця, сало і овочі з борщового набору. А за підсумками лютого експерти обіцяють зростання цін на борошно, вершкове масло і поки ще відносно дешевий цукор.

Ціни піднялися майже на всі позиції, які моніторять спеціалісти Держстату, а інфляція в січні виявилася в 1,5 рази вище грудневої, досягши 1,5%, що в річному обчисленні дає 18% зростання цін при запланованих владою 8%. Втім, економісти прогнозують, що в лютому темпи інфляції зменшаться вдвічі – до 0,7-0,8%.

Як видно з інфографіки, серед найбільш популярних продуктів найбільше за місяць подорожчали яйця — на 3,5%, або на 1 грн/десяток.

Популярні новини зараз
Олена-Крістіна Лебідь зустрілася з рідною мамою, яка була в окупації 7 місяців: "Ніхто не постраждав" Гороскоп на тиждень 26 вересня-2 жовтня 2022 року: Водоліям успіх у фінансах, а Тельці схоплять "золоту рибку" Світлана Лобода зворушливо переспівала Кузьму Скрябіна та шокувала всіх: "Не можу повірити" Українські пенсіонери можуть легко втратити пенсії: що не слід затягувати на пів року
Показати ще

Розкид цін по регіонах великий. Наприклад, якщо в Києві десяток яєць коштує більше 30 грн (+55%), то на Житомирщині вони на 5 грн дешевше. Майже така ж різниця й на кілограмову буханку хліба між Донецькою (17,29 грн) та Тернопільською (12,79 грн) областями.

"У грошах найбільше подорожчало сало — на 3,5 грн/кг, або до 110 грн/кг. Далі йдуть яловичина — на 2,8 грн/кг (до 117 грн), філе курки — на 2 грн (до 91,5 грн/кг), далі яйця і тушка курки (+1 грн за десяток кіло). У відсотках: подорожчали борщнабор (на 10-16%) і пшоно (5%). З продтоварів найвищий зростання цін на бензин — 4,6%, або +1,5 грн/л", - говорить директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" у 2018 році надходження до держбюджету від сплати акцизу на електроенергію зростуть у кілька разів.