Фахівці Державної служби статистики підрахували, скільки в середньому українці купували продуктів з різних категорій.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПротягом минулого року в торговельних мережах найбільшим попитом користувалися крупи, м'ясо, овочі, хлібобулочні вироби. Загалом реалізували 145,7 тисяч тонн м'яса і птиці, копченостей та ковбас трохи менше – 88,9 тисяч тонн.
На рибу та морепродукти, як виявилося, грошей вистачає далеко не у кожного, їх придбали приблизно 16,6 тисяч тонн (на 88% менше м'яса).
"Частка птиці залишається найбільш вагомою - 48%, майже в 1,5 рази перевищуючи рівень раціональних норм. При цьому на свинину доводиться 37%, на яловичину - тільки 14%, на інші види м'яса - 1% м'ясного раціону ", - стверджує Світлана Пашко, старший науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку Національного наукового центру" Інститут аграрної економіки ".
За її словами, подібну невідповідність можна пояснити у першу чергу низькою купівельною спроможністю, та й курятина в роздріб зазвичай дешевше за яловичину та свинину, тому вибір очевидний.
Яловичина, до слова, у 2017-му подорожчала найбільше: в середньому по Україні на 34,8 - 38,5%. Тобто, якщо у 2016-му за кілограм тазостегнової частини яловичини в середньому потрібно було заплатити 68,4 грн, то в грудні 2017 року - вже 92,1 грн.
Свинина також не входить до "економ категорії" – з 67,2 грн за кілограм ціна піднялася до 93 грн, вартість курятини також збільшилася на 30,4%.
На спиртних напоях українці не заощаджують. Приміром, часто купують пиво – за рік випили до 465 мільйонів літрів, горілки – 53 мільйонів літрів, на третій позиції вино – 49 мільйонів літрів, слабоалкогольні напої – 22 мільйонів літрів. Найрідше п'ють шампанське - 14 млн. л., - і коньяк - всього 10 млн. Літрів.
Дивіться: наскільки реальний продуктовий кошик українця?
Як повідомляв портал "Знай.ua", дієтологи визначили найкращі продукти для росту м'язів.