Верховна Рада України прийняла за основу проект закону, яким передбачається підвищення вартості акцизів на тютюнові вироби.Такі нововведення передбачаються законопроекту №6776-д, прийнятим 14 листопада у першому читанні, передає "Соцпортал".

"За" проголосували 260 народних депутатів.

У документі йдеться про поступове підвищення специфічних ставок акцизного податку на тютюнові вироби та мінімального акцизного податкового зобов'язання зі сплати акцизного податку з тютюнових виробів, а саме у 2018 році - на прогнозний індекс споживчих цін 11,2% і додатково на 16,7% ( тобто, з урахуванням попередньої індексації в середньому на 29,7%), а в наступні роки - на 20% до рівня, еквівалентного 90 євро за 1000 штук.

Як свідчать дані опитування GATS, зараз в Україні близько 7 млн ​​курців. В середньому 460 грн витрачає кожен з них на сигарети в місяць.

Популярні новини зараз

Львівських лікарів звинувачують у загибелі 17-річної вагітної пацієнтки: "Кинули вмирати"

Тоня Матвієнко в купальнику показала всім свої хащі, Арсен не проти

Дружина Дзідзьо втиснула апетитні форми у жовтий купальник на березі океану: а чоловік де?

Віра Кекелія з "Жіночого кварталу" відрізала чоловіку гідність: "Горішок міцний"

Показати ще

Як раніше передавав портал "Знай.ua", в Україні будуть продавати сигарети за європейськими цінами вже за кілька років. Таке зобов'язання прописано в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Середня вартість пачки сигарет, до 2025 року, поступово збільшиться до 90-100 грн. За 2018 рік їх піднімуть на 29,7%, а курці додатково заплатять до бюджету майже 12 млрд грн.

Зараз в Україні середня вартість пачки становить близько 25-27 грн, тоді як в сусідній Польщі - 103 грн, а в Великобританії і взагалі більше 376 грн. Правда, така різниця в цінах протримається ще кілька років. Поступово акцизи на тютюнові вироби будуть підвищуватись хоча б до рівня мінімальних в ЄС. У результаті розмір акцизу збільшиться з 20 євро (станом на кінець минулого року) до 90 євро за тисячу сигарет.

Нагадаємо, серед курців ходять чутки, що покинути згубну звичку можна тільки поступово – зменшуючи дозу нікотину щодня. Але насправді все не так. Забуваємо про психологічний фактор: краще відмовлятися різко, виключити зі свого життя не тільки цигарки, а й усе, що про них нагадує: аксесуари, ранкові ритуали з кавою і тому подібне.