В Україні будуть продавати сигарети за європейськими цінами вже за кілька років. Таке зобов'язання прописано в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Середня вартість пачки сигарет, до 2025 року, поступово збільшиться до 90-100 грн. За 2018 рік їх піднімуть на 29,7%, а курці додатково заплатять до бюджету майже 12 млрд грн.

Про це повідомляє Обозреватель.

Курцям в Україні доведеться заплатити більше

Як свідчать дані опитування GATS, зараз в Україні близько 7 млн ​​курців. В середньому 460 грн витрачає кожен з них на сигарети в місяць. Всесвітня організація охорони здоров'я закликала уряди взяти під контроль ситуацію з числом громадян з "шкідливою звичкою". Один з важелів впливу влади на число курців - підвищення акцизів на тютюн. Таким чином, бюджет країни буде поповнятися, а число споживачів - скорочуватися.

Зараз в Україні середня вартість пачки становить близько 25-27 грн, тоді як в сусідній Польщі - 103 грн, а в Великобританії і взагалі більше 376 грн. Правда, така різниця в цінах протримається ще кілька років. Поступово акцизи на тютюнові вироби будуть підвищуватись хоча б до рівня мінімальних в ЄС. У результаті розмір акцизу збільшиться з 20 євро (станом на кінець минулого року) до 90 євро за тисячу сигарет.

Популярні новини зараз
Побутовим споживачам пригрозили відключенням електроенергії: хто у "чорному списку" Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Доїхати на роботу і назад – вже не по кишені: проїзд у маршрутках дорожчає Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто
Показати ще
Как будут меняться ставки на акцизы (рост в %)
Infogram

В Українському центрі контролю над тютюном прогнозують подорожчання тютюнових виробів на 6 грн. Точно дізнатися, як будуть змінюватися ціни, складно, враховуючи, що на вартість пачки впливають не тільки акцизи. Однак, якщо взяти до уваги, що різких курсових стрибків не буде, то через сім років пачка буде продаватися вже по 90-100 грн.

Как будут расти цены на сигареты (грн/пачка)
Infogram

До того ж, дорогі сигарети додатково оподатковуються адвалорним (встановлюється у відсотках від виробленого товару) акцизом. Зараз в Україні він становить 12%, у той же час у країнах ЄС мінімальна ставка адвалорного акцизу становить більше 21%.

Відзначимо, що на ціни також впливає вартість сировини, заробітна плата співробітників, курс гривні, витрати на комунальні послуги і т.д.

Що отримає бюджет

Відомо, що тільки в цьому році, "дорогі" сигарети дозволять зібрати з курців 11,7 млрд грн. При цьому варто враховувати, що з кожним роком кількість проданих пачок буде знижуватися, а надходження до бюджету через зростання цін - збільшуватися.

"Акцизний податок на тютюнові вироби стане основною статтею додаткового доходу в бюджеті 2018 року", - повідомили в прес-службі УКРІНФОРМ.

Поступово загальні надходження від підвищення акцизів збільшаться майже на 30 млрд грн і досягнуть позначки в 100 млрд грн. Паралельно з цим, знизяться обсяги продажів. У всесвітньому банку заявляють, що вже до 2020-го надходження від акцизів на тютюнові вироби можуть скласти 2,5% ВВП.

Український МОЗ підтримує підвищення цін на тютюнові вироби. Так, у відомстві презентували статистику, яка показує залежність акцизної ставки і кількості захворювань, смертей від пожеж. І чим більше доведеться платити українцям зі шкідливою звичкою, тим менше у Україні буде курців.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", у Харкові зареєстровано другий в 2018 році випадок захворювання на малярію.