У лютому 2018 року в Україні подорожчало більш 70% продуктів, які підпадають під державний моніторинг.

"За даними державного моніторингу, під який підпадає 31 найменування продуктів, в лютому 2018 подорожчало більш 70% цього списку і більше - м'ясо та овочі борщового набору. Експерти Асоціації постачальників торговельних мереж склали ТОП-5 продуктів харчування, найбільше подорожчали", - написав в Facebook директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

ТОП-5 продуктів, ціни на які зросли найбільше.

Яловичина за лютий подорожчала на 3,2 грн за кілограм. Відтепер її середня ціна в Україні становить 120,4 грн.

Популярні новини зараз
У Пенсійному фонді розповіли про "хитрість" для збільшення пенсії: хто і як може скористатися У клієнтів ПриватБанку ночами з карт зникають сотні гривень: банк звинувачує їх самих Євген Кошовий із "Квартал 95" зізнався, чи попередив його Зеленський про війну: "Кілька разів перекидали йому..." Що зміниться, якщо постійно пити воду з лимоном: експеримент здивує всіх
Показати ще

М'який сир подорожчав на 1,9 грн. Його середня вартість - 90,9 грн.

Ціна вареної ковбаси зросла на 1,2 грн. Відтепер її середня ціна в Україні - 83,8 грн за кілограм.

Заморожена риба на четвертому місці. Вона додала 1,1 грн і коштує 67,6 грн за кілограм.

Подорожчала і буряк на 1 грн і її середній цінник тепер - 8 грн за кілограм.

Якщо вважати за відсотками, то список виглядає дещо інакше. Лідером є білокачанна капуста з 18% і середній ціні 5,9 грн за кілограм. Другим також йде невід'ємна складова борщу - буряк, який збільшився в ціні на 14%. На сьогодні його середня ціна в Україні становить 8,1 грн за кілограм. Замикає трійку морква, яка додала 10%, і коштує 7,9 грн. Четверте місце займає картопля з 8% зростання ціни і середнім цінником в країні в 6,9 грн за кілограм. П'ятим в рейтингу є яблука з 4% і ціною 18,2 грн за кілограм.

"На жаль, м'ясо, особливо дорогі сорти кожного виду, тобто вирізка, вирізка, ошийок, філе і грудка, будуть продовжувати неухильно зростати. Це головний тренд, на який буде впливати епізодичне зниження світової ціни. В Україні це в минулому році з жовтня спостерігалося на свинині, а з лютого воно з'явилося і на ринку курятини", - сказав Дорошенко.

Він зазначив, що в квітні українців чекають нові випробування на тлі девальвації гривні та підвищення мінімальної зарплати.

Ціни в січні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українці в 2018 році почали масово скуповувати електрокари. Це вплинуло на місце України в глобальному рейтингу країн з найшвидшим розвитком ринку автомобілів. Отже, наша країна виявилася на дев'ятому місці в списку найбільш просунутих.