День гідності та свободи в Україні можна назвати трохи простіше – річниця Євромайдану. Всі ми знаємо, які події стали приводом для установи настільки важливого свята в нашій країні. Сам День гідності і свободи був створений в 2014 році, і сьогодні ми вирішили розповісти вам трохи більше про це свято.

День гідності і свободи 2017: історія свята

Таке торжество у нас з'явилося в честь двох революцій, що були найважливішими в Україні: Перша революція відбулася в 2004 році і називається "Помаранчевою". Друга революція сталася взимку 2013-2014 року і отримала назву "Революція Гідності", також її називають "Евромайданом".

Якщо вірити офіційним даним, то за час "Євромайдану" загинуло 123 людини, а пропало безвісти – 27. Саме цих людей називають "Небесної сотнею". І щороку 21 листопада в День гідності і свободи люди вшановують Героїв Майдану, які віддали життя за свою країну, за захист прав і свобод людини.

День гідності і свободи не просто чергове свято в нашому календарі, віоно є твердженням ідеалів свободи і демократії, а так само пошаною тих, хто віддав свої життя, захищаючи інтереси громадян України.

Популярні новини зараз

Від 2400 до 3900 гривень: українців у 2022 році очікують 7 підвищень пенсій - коли і на скільки

Тоня Матвієнко розповіла про стосунки Арсена Мірзояна із її старшою донькою: "Їй тоді було 12-13 років…"

Фіналіст "Холостячки" спалився Гриші Решетнику, що вже переїхав до Злати Огнєвіч: "Тримайся в подробицях"

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Показати ще

В 2014 році, коли був заснований День гідності і свободи, Петро Порошенко сказав такі слова: "Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004-го року, який був Святом Свободи, і Революція 2013-го року, Революція Гідності". Це підкреслює наскільки це важливе свято.

День гідності і свободи 2017: традиції свята

Щорічно в День гідності і свободи 2017 проходить досить багато різних заходів. В основному все обмежується досить масштабними меморіальними, урочистим і культурними заходами. Так само проходять церемоніальні покладання квітів за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, духовенства та громадськості. Але все цього не обмежується лише Києвом. День гідності і свободи відзначають по всій країні.

Дивіться: Річниця Майдану: В Україні відзначають День гідності і свободи

Нагадаємо, що День гідності і свободи щорічно відзначається 21 листопада.