Хмельницький – місто на західній Україні, яке розташувалося на річці Південний Буг. Промисловий і культурний центр західної України. Традиційно, День міста тут святкують в останні вихідні вересня, в 2017 році – 30 число. До речі, це буде вже 586 День Хмельницького в історії.

День Хмельницького: історія

Точна дата заснування міста невідома. Перший раз Хмельницький згадується в першій половині 15 століття. У пам'ятці говорилося місто, на той час великий центр торгівлі, передавався вірній шляхті короля Ягайла. Називався тоді Хмельницький – Плоскирів.

Зручне географічне положення міста завжди приваблювало сюди іноземців. З 15 століття сюди переїхала величезна кількість поляків, які привезли і свою віру – католицизм. Далі, наприкінці 18 століття тут була заснована Подільська губернія, яка підпорядковувалася вже Російської імперії. В той час місто називалося Проскурів.

Під час Другої світової війни тут був німецький концтабір «Шталаг 355». Сумно відоме місце під час окупації забрало життя 60 тисяч осіб. Але, 25 березня 1944 року Хмельницький був звільнений від завойовників.

Популярні новини зараз

ЗСУ отримали спорядження рівня НАТО: відповідає найвищим стандартам

Колишня дружина Дзідзьо Slavia зізналася, хто поставив фінальну крапку у стосунках: "До цього йшло"

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Показати ще

У післявоєнні роки місто стало розвиватися у військовому напрямку. І вже до 1954 році воно стало одним із самих значних військовим сектором в усьому СРСР. І завдяки цьому було перейменоване на честь відомого гетьмана Богдана Хмельницького.

У місті в різні часи жило багато відомих особистостей. Наприклад: Василь Зеньковський, Святослав Федоров і Анатолій Кашпіровський, який був відомим гіпнотизером. У 1938 році тут знімалися деякі епізоди відомого фільму «Щорс», режисером якого був Олександр Довженко.

День Хмельницького: заходи

Нагадаємо, що День міста Хмельницький у 2017 році буде святкувати 30 вересня. Так як це будуть вихідні дні, то у всіх мешканців міста буде прекрасна можливість приєднатися до цього прекрасного дійства. Щорічно на площі Незалежності будуть проходити різні заходи, танцювальні конкурси, святкові концерти, які будуть радувати гостей і жителів Хмельницького.