Щороку, 28 липня по всій Україні, християни святкують День Хрещення Київської Русі. Це свято приурочене до подій, які трапилися у 988. Тоді князь Володимир прийняв християнство, а почав викорінювати всі інші віросповідання з території своєї держави. Звичайно, тоді основною релігією було язичництво. І, в День Хрещення Київської Русі ми вирішили розповісти вам, що залишилося від найдавнішої віри нашого народу.

День Хрещення Київської Русі 2017: залишки язичництва

Капище Кия і "Перунів пагорб". Це дуже давнє язичницьке капище. Його датують приблизно 5-6 століттям. Знаходилося воно на Старокиївській горі у "місті Кия". До речі, зараз там стоїть історичний музей, через дорогу від якого стоїть Андріївська церква.
Спочатку відкрив це місце Вікентій Хвойка, який у 1908 році почав вивчення цієї місцевості. Він і визначив, що раніше це місце було капищем.

День Хрещення Київської Русі: Перша християнська церква – Іллінська
І датувалася вона ще задовго до Хрещення Русі. 945 рік – саме тоді звели першу християнську церкву. Це говорило про толерантність язичників. Особливо це було важливо для іноземних купців.
Цікавий факт, посланці князя, коли домовлялися з греками, робили це двома способами: язичницьким – на зброю, і християнськи – в церкві.

День Хрещення Київської Русі: Боричів узвіз
Володимир, який 988 року почав дуже активно нав'язувати християнство, почав знищувати все язичницьке. Так, наприклад капище, про яке ми говорили, він зрівняв з землею, а всіх язичницьких ідолів просто вбив. Саму статую Перуна тоді зв'язали мотузками і спустили по Боричевой дорозі. До речі, зараз це місце, де проходять троси київського фунікулера.

Популярні новини зараз

Лорак і Лазарєв таємно побралися? Фото у весільній сукні з пишної "церемонії" спливли в мережі

Синоптики ошелешили українців прогнозом на листопад: -31!

Орбакайте похизувалась дорослими синами і донькою від різних чоловіків: ″Троє чудових людей"

На Хмельниччині батько-нелюд бив струмом однорічного сина, а потім повісив - Україна оніміла від подробиць

Показати ще

День Хрещення Київської Русі: Друга християнська церква – Василівська
А вже друга церква, де проповідували християнство, з'явилася відразу після Хрещення Русі. Тоді Володимир, який отримав християнське ім'я Василь, повернувся в Київ, і відразу ж почав зводити нову церкву. Вона була побудована на місці язичницького пантеону.

Нагадаємо, що День Хрещення Русі відзначається 28 липня.