Як відомо, Конституція України – це основний правовий документ, який регламентує абсолютно всі сфери діяльності громадян нашої країни. У Законі закріплені основи суверенітету і цілісність території України. Головний правовий документ має юридичну силу вищого рівня. Так, на його підставі затверджується першість прав і свобод кожного українця, основи формування і повноваження органів влади держави, розробляються всі інші законодавчі та інші нормативно-правові акти.

Крім того, Конституція України визначає основи правової, політичної та економічної системи країни як суверенної держави і сприяє зміцненню авторитету країни на міжнародній арені.

Коли святкують День Конституції в Україні

Щорічно 28 червня в Україні відзначають важливе свято – День Конституції. Дата прийняття Основного Закону є державним святом. Варто відзначити, що в 2018 році українці отримають відразу чотири вихідних дні - з 28 червня по 1 липня. Важливо знати, що Конституції України виповнюється 22 роки.

Історія Конституції України

Конституція України, яку затвердила Верховна Рада в 1996 році, є чинною і на сьогоднішній день. За весь час функціонування в Основний Закон вносили різні зміни і доповнення, що відображають непростий шлях становлення і розвитку держави. Конституція - найвища точка досягнення правової і політичної системи суверенної республіки.

Підкреслимо, що формування Основного Закону країни проходило через безліч складних етапів протягом 22 років. Перший етап історичного розвитку відноситься до періоду розпаду СРСР і становлення України як самостійної та незалежної держави і повноправного суб'єкта міжнародних правових відносин.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років "Нафтогаз" попередив усіх: потрібно встигнути до 25 квітня Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Перший концепт Конституції був розроблений в 1991 році, проте через нестабільність відносин між Верховною Радою України і тодішнім президентом республіки, тривалу політичну і економічну кризу в країні правовий документ не затвердили. Тоді діяв так званий Конституційний договір. Зважаючи на те, що правова основа даного документа не повною мірою визначала державність України, була створена робоча група з розробки нового проекту Основного Закону країни.

Отже, 28 червня 1996 року після довгого обговорення членами Верховної Ради була прийнята чинна Конституція України. Тоді народні депутати доопрацьовували проект, не виходячи з сесійної зали практично протягом доби. Були обговорені всі поправки, які, зокрема, стосувалися прав власності на території України, державної символіки і державної української мови.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" підготував для читачів найкращі привітання у віршах і листівках до Дня Конституції.