Місто знаходиться в Полтавській області України. Розташоване воно на Дніпрі. Вважається одним з найбільших промислових міст країни. Традиційно День Кременчука святкується в останні вихідні вересня. І в 2017 році це виходить 24 число. До речі, це буде вже 446 подібне свято для жителів міста.

День Кременчука: історія

Офіційною датою заснування міста вважається 1571 рік, коли воно згадувалося в хроніці Йоахіма Бельського. Тоді планувалося відправити сюди Запорізьких козаків, щоб ті менше контактували і воювали з турками.
Місто розвивався не дуже швидко. У 1897 році жителів там було трохи більше 63 тисяч. І майже половина з них євреї.
Кременчук був частиною багатьох губерній у складі Російської імперії. Вже після Першої світової війни тут існувала Кременчуцька губернія.
В час Другої світової війни місто було майже повністю зруйноване. Його звільнили в 1943 році. Після цього його почали активно відновлювати. До речі, саме дата визволення від німецьких окупантів і вважається Днем народженням міста - 29 вересня.

В час СРСР у місті дуже активно почало розвиватися машинобудування і промислове виробництво. Саме тому зараз Кременчук один з найбільших промислових міст в Україні. Але, незважаючи на все це, в місті є безліч визначних і культурних пам'яток. Найвідомішими музеями в Кременчуці є Історико-краєзнавчий музей та музей Макаренка. Так само в місті є кілька галерей, де постійно проходять виставки. І всі головні заходи міста проходять у місцевому палаці культури.

День Кременчука 2017: заходи

Популярні новини зараз

Українська модель померла в Туреччині після сварки з дресирувальником: вислизнула з рук

Арсен Мірзоян влаштував дітям свято на канікулах: їжте, поки мама не побачила

Принесуть біду і бідність: які речі не варто купувати і зберігати в домі

Дзідзьо після розлучення втік до Львова заради легендарної акторки: "Це відповідально  i радісно"

Показати ще

Як ми вже говорили, День міста жителі Кременчука святкують в останню неділю вересня. Така дата виникла в честь визволення міста від німецьких окупантів. Щорічно в цей день проходять різноманітні святкування, концерти і заходи. Найчастіше всі головні події відбуваються на головних площах міста: Незалежності і Перемоги. До речі, щороку в День Кременчука на цих площах проходить урочисто хода городян та представників підприємств міста.