Сьогодні в Україні дуже важливе свято - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Воно відзначається щорічно 14 грудня. Незважаючи на таку складну офіційну назва, це торжество так само іменують просто «День ліквідатора». І сьогодні ми б хотіли розповісти більше про настільки знаменну дату в нашій країні.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: історія свята

26 квітня 1986 року в Радянському Союзі на Чорнобильській атомній електростанції, розташованої на території Української РСР сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа — Чорнобильська аварія. І на її ліквідацію були кинуті всі сили, які були доступні. Завдяки самовідданості та мужності ліквідаторів аварія була локалізована. Але багато людей заплатили за це життям. 30 листопада був побудований саркофаг над четвертим енергоблоком, який захищав усіх жителів від радіації. І через два тижні в газеті КПРС «Правда» було опубліковано повідомлення про це. Сталося це якраз 14 грудня, і саме ця дата була обрана для закладу такого свята, як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Але після того як Україна стала незалежною це свято стало неофіційним, і ліквідатори відзначали його самостійно. А указ про встановлення цієї дати був підписаний президентом України 10 листопада 2006 року. Зазначимо, що також 14 грудня вважають Днем ліквідатора.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 2017: традиції свята

Популярні новини зараз
Готуйте гаманці: скільки доведеться платити за електрику та газ з 1 травня Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone "Всі будуть начальниками": адвокат розповів, як в Україні змінили правила вручення повісток
Показати ще

Незважаючи на те, що День ліквідатора досить складно назвати торжеством , самі ліквідатори, після всього, що вони пройшли, вважають цей день професійним святом. Традиційно, 14 грудня проходить досить багато різних пам'ятних заходів, які повинні нагадати нам про цю трагедію, і про героїв, які врятували мільйони життів, пожертвувавши своїми.

Дивіться: День ліквідатора: чого не вистачає чорнобильцям

Тепер ви знаєте історію і традиції такого свята, як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.