Шведські вчені прийшли до висновку, що під час аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 року в дійсності стався ядерний вибух потужністю близько 75 тонн в тротиловому еквіваленті.

Як свідчить загальноприйнята версія, перший із двох вибухів на ЧАЕС стався в результаті випаровування води в реакторі, що охолоджувала його, у зв'язку з чим тиск у трубах різко зріс, розірвавши їх. Потім розігрітий пар почав взаємодіяти з цирконієвої оболонкою паливних елементів, що призвело до активного утворення водню (поліцирконієва реакція), який згорів вибуховим чином у кисні повітря.

Однак шведські вчені засумнівалися в природі першого вибуху і заявляли, що в дійсності він представляв собою невеликий ядерний вибух.

"Америцію для вибуху було недостатньо, а критична маса плутонію або урану повинна була б бути в кілька кілограм. Але якщо б це сталося, то вибух був би куди могутніше 70 тонн в тротиловому еквіваленті. Ми просто не розуміємо, як такий слабкий вибух міг призвести до такої трагедії ", - упевнені вчені.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська не запросила сестру Наталію на день народження матері: "Розставити всі крапки"

Хто переміг у "Танці з зірками-5": глядачі обрали фаворита між Артуром Логаєм, Ольгою Харлан та Костянтином Войтенком

Вийшла заміж двічі, став батьком і перемогла рак: що змінилося в життях зірок "Величного століття" за 10 років

0,2 не вирок? У суді розповіли, в яких випадках українців не оштрафують за п'яне водіння

Показати ще

Зокрема, вчені в своїй роботі використовували дані радієвого інституту ім. Хлопіна, який зареєстрував активність ізотопів 133Xe/133mXe в рідкому ксеноні, отриманому на череповецької фабриці зі скраплення повітря. Вчені вважають, що ізотопи проводилися в результаті ядерного вибуху потужністю приблизно 75 тонн в тротиловому еквіваленті.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що робот показав приклад двієчникам.