Кожну третю неділю червня в Україні відзначається день медичного працівника. Так само, це свято відзначається в Білорусі, Казахстані, Вірменії, Росії. Це професійне свято всіх лікарів, медсестер, усіх працівників охорони здоров'я.

Історія Дня медичного працівника

Підставою для його святкування був Указ Президії Верховної Ради СРСР 1980 року «Про святкові і пам'ятні дні». Подібний указ, тільки з іншою назвою: «На підтримку ініціативи працівників установ охорони здоров'я України» був виданий у 1994 році президентом України. З цього моменту День медичного працівника став офіційним в нашій країні.

День Медичного працівника в Україні: привітання президента

Наша країна виділяє чимало коштів на медичні установи. У минулому році нинішній президент України Петро Порошенко привітав медичних працівників такими словами: «Глибоку повагу працівникам медичної галузі за вірність покликанню, небайдужість до чужого болю, вміння бути милосердними і толерантними. Низький уклін тим з вас, хто самовіддано виконує професійний борг в умовах бойових дій на сході країни, щира подяка за патріотизм, сміливу громадянську позицію і жертовну працю на лінії вогню». Такими словами були удостоєні працівники сфери охорони здоров'я.

Як відзначають День медичного працівника самі лікарі

Зазвичай це відбувається тихенько на своєму робочому місці, адже вихідні досить рідко збігаються з цим святом. Тому привітання вони отримують в основному один выд одного і частих клієнтів. Це свято не тільки лікарів, а й медсестер, молодшого персоналу і фельдшерів. Саме в цей день вони повинні відчувати свою значимість і необхідність.

В інших же країнах Європи, в цей день, у медичних працівників прийнято виїжджати на природу всім персоналом і проводити там свій заслужений відпочинок. Але, на жаль, не у нас. Тому хочеться побажати терпіння, сил, мужності, і, звичайно ж, самого головного - здоров'я. Особливого цього хочеться бажати військовим медикам, у яких зараз, на жаль, роботи дуже багато.