Кожну третю неділю червня в Україні відзначається день медичного працівника. Так само, це свято відзначається в Білорусі, Казахстані, Вірменії, Росії. Це професійне свято всіх лікарів, медсестер, усіх працівників охорони здоров'я.

Історія Дня медичного працівника

Підставою для його святкування був Указ Президії Верховної Ради СРСР 1980 року «Про святкові і пам'ятні дні». Подібний указ, тільки з іншою назвою: «На підтримку ініціативи працівників установ охорони здоров'я України» був виданий у 1994 році президентом України. З цього моменту День медичного працівника став офіційним в нашій країні.

День Медичного працівника в Україні: привітання президента

Наша країна виділяє чимало коштів на медичні установи. У минулому році нинішній президент України Петро Порошенко привітав медичних працівників такими словами: «Глибоку повагу працівникам медичної галузі за вірність покликанню, небайдужість до чужого болю, вміння бути милосердними і толерантними. Низький уклін тим з вас, хто самовіддано виконує професійний борг в умовах бойових дій на сході країни, щира подяка за патріотизм, сміливу громадянську позицію і жертовну працю на лінії вогню». Такими словами були удостоєні працівники сфери охорони здоров'я.

Популярні новини зараз

Директор Олі Полякової видав інтимні подробиці стосунків із зіркою: "Ходив за тампонами для своєї жінки"

"Міс Всесвіт" від України Єлизавету Ястремську зацькували через костюм: "Були погрози"

Заміну солістки Go_A напередодні "Євробачення" оцінили в мережі: "Вивчила українську за 2 години"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Як відзначають День медичного працівника самі лікарі

Зазвичай це відбувається тихенько на своєму робочому місці, адже вихідні досить рідко збігаються з цим святом. Тому привітання вони отримують в основному один выд одного і частих клієнтів. Це свято не тільки лікарів, а й медсестер, молодшого персоналу і фельдшерів. Саме в цей день вони повинні відчувати свою значимість і необхідність.

В інших же країнах Європи, в цей день, у медичних працівників прийнято виїжджати на природу всім персоналом і проводити там свій заслужений відпочинок. Але, на жаль, не у нас. Тому хочеться побажати терпіння, сил, мужності, і, звичайно ж, самого головного - здоров'я. Особливого цього хочеться бажати військовим медикам, у яких зараз, на жаль, роботи дуже багато.