Йоганн Вольфганг фон Гете – один з найвідоміших філософів і поетів Німеччини 18 століття. Він народився 28 серпня 1749 року. Прожив він 82 роки, і за цей час встиг написати безліч робіт, які тоді розліталися по всьому світу. І зараз вони вивчаються майже в кожному курсі філософії. Тому, на честь дня народження Гете, ми вирішили написати вам цікаві факти з його життя.

Цікаві факти про Гете

Гете народився дуже хворобливою дитиною. Тому, з самого дитинства, він намагався вести здоровий спосіб життя. Він повністю відмовився від усіх шкідливих звичок і вперто займався спортом. До речі, Гете зовсім не міг терпіти дим, від нього у поета і філософа були проблеми зі сном і жахливі головні болі.

Гете не тільки багато і добре писав про любов. Поет і сам був героєм коханцем. У свій час він, вже, будучи в похилому віці, зробив пропозицію дівчині, якій тоді було всього 20 років. Сам він ласкаво називав її "донечка". Незважаючи на все це, він отримав відмову. До речі, Гете вів листування з Беттіни фон Арнім, яка була молодша за нього на 36 років. Але через деякий час все припинилося, тому що молода дівчина посварилася з дружиною поета.

Гете захоплювався квітами, особливо фіалками. І не просто любив, а навіть займався їх розведенням, і, до речі, вельми оригінальним способом. Поет, виходячи на будь-яку прогулянку, брав пакетик з насінням з кишеню. Кожен раз, коли він бачив підходяще місце, він висипав це саме насіння. І навіть зараз, все ще є квіти, посаджені самим Гете. І передмістя Веймара досі прикрашені "квітами Гете".

Популярні новини зараз

Пенсіонери зможуть освоїти діджитал-професії: бабуся створить сайт, а дідусь налаштує рекламу

Фіранка Укрзалізниці не витримала гніву кота: "Знешкодив хр*нь"

Тоня Матвієнко навісила на Мірзояна доньку і гітару - тренування Арсену допомогли: "Наш концерт закінчується..."

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Показати ще

Помер поет і філософ рівно в 12 годин дня, коли і народився. Гете дуже серйозно застудився, і, будучи вже у віці 82 років, не зумів вилікуватися. Останніми словами філософа були "будь ласка, закрийте вікно".

Нагадаємо, що сьогодні, 28 серпня, день народження Йоганн Вольфганг фон Гете.