Фрідріх Ніцше – німецький філософ, про якого чув, мабуть, кожен. Його твори вивчаються в будь-якому курсі філософії. І 25 серпня 1900 року він помер. І в річницю смерті Фрідріха Ніцше ми вирішили написати вам цікаві факти з його життя.

Цікаві факти про Фрідріха Ніцше

Народився Ніцше 15 жовтня, в один день з королем Фрідріхом Вільгельмом IV. Саме в честь нього назвали хлопчика.
Ніцше прославився своєю критикою релігії і всього, що з нею пов'язано. Цікаво, що два дідусі філософа були священиками, а батько пастором.
Ніцше жодного разу не був одружений і не мав дітей. Хоча філософ робив пропозицію не один раз, а цілих чотири, і завжди отримував відмову. Сам він писав: "У моєму житті було всього чотири жінки. Ті двоє з них, які зробили мене хоч трохи щасливішими, були повіями. Елізабет (сестра) була досить розумна (і навіть занадто розумна іноді), але відмовилася вийти за мене заміж".

Ніцше чудом залишився живий в 26 років. Тоді, прямо з університету, його відправили на війну з Францією. Він був санітаром, і заразився дизентерію, але дивом зумів вижити.
За життя філософа майже не було послідовників, адже його фундаментальна концепція ставила під сумнів всі базисні принципи релігії і моралі того часу. А ось вже після смерті у нього з'явилося досить багато шанувальників. Одним з яких, до речі, був Адольф Гітлер.

Фрідріх Ніцше мав проблеми з психічним здоров'ям. Останні 11 років свого життя він провів у лікарні. Там він робив досить багато записів, які потім перетворилися в книгу "Моя сестра і я". Найбільше шокувало те, що знаменитий філософ мав сексуальні зв'язки зі своєю сестрою.

Популярні новини зараз

Юрій Нікітін вперше розповів про здоров'я Андрія Данилка: "У нього серйозні проблеми"

Кличко заговорив про продовження карантину в Києві: визначили дату

Тіна Кароль в балаклаві заінтригувала секретом, який турбує багатьох: "Неприємно дивитися"

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Показати ще

До речі, варто звернути увагу на те, що Фрідріх не єдиний у своїй родині страждав психічним розладами. Його батько і брат загинули від подібних хвороб. 1849 році наступає смерть батька після року божевілля, а через рік від нападу помирає його маленький брат.

Нагадаємо, що Фрідріх Ніцше помер 25 серпня 1900 року.