Віктор Робертович Цой з'явився на світ 21 червня 1962 року, і зараз би йому виповнилося 55 років. Але, через трагічну подію, ми можемо тільки згадувати, яким був кумир мільйонів, людина, яку називали феноменом радянської рок-музики. Деяким молодим людям досить складно зрозуміти, чому Віктора Цоя так любили, яким чином він заслужив таку славу і став голосом народу, за часів, коли більшість проблем не можна було піднімати. Про це ми і хочемо вам розповісти.

Віктор Цой: біографія

Хлопчик народився в 1962 році в Ленінграді, його батьками були інженер Роберт Цой, мати Валентина Василівна викладала в школі фізкультуру. З самого дитинства Віктор був досить творчою людиною, спочатку його тягнуло до малювання, тому батьки віддали сина в художню школу, де він навчався три роки. Успіхами в школі хлопчик не міг похвалитися, а вчителі не робили хороших прогнозів на майбутнє.

Але вже з п'ятого класу хлопчикові стала цікава музика. У нього з'явилася перша гітара, і він навіть зібрав свою першу групу під назвою "Палата №6". Це захоплення більше ніколи не покидало його. В 9 класі, коли батьки поїхали на відпочинок, хлопець витратив усі гроші, залишені йому, на нову гітару. І в його розпорядженні було всього 3 рублі, на які він купив біляшів. На жаль, результат був не дуже хорошим, після цього Віктор більше ніколи їх не їв.

Популярні новини зараз
Тіна Кароль змусила Олену Зеленську ревнувати та пишатися одночасно: "Він не залишив" Батьківська субота 25 березня: що потрібно обов'язково зробити і коли буде наступна нагода згадати родичів Українцям виплатять по 2200 грн від ПриватБанку, але отримають їх не всі: важливі нюанси та умови Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите
Показати ще

Після 9 класу він вступив до художнього училища. Однак захоплення музикою займало дуже багато часу, і хлопця відрахували з другого курсу за неуспішність. Після цього Віктор вступив до училища і пішов працювати на завод. Незважаючи на все це, юнак розумів, що музика - це єдине, з чим він хоче пов'язати своє життя.

Віктор Цой і група "Кіно"

У 1981 році Віктор Цой разом з Олексієм Рибіним і Олегом Валінським створюють групу "Гарін і Гіперболоїди". Але така назва проіснувала всього два місяці, і група була перейменована на "Кіно". З цього моменту і почалося сходження Віктора до слави. Вони досить швидко записали альбом під назвою "45". У цьому їм допоміг Борис Гребенщиков. Уже з цього моменту всі пісні стали досить популярними, але тільки серед невеликої аудиторії.

Наступний альбом «Начальник Камчатки» вже приніс велику славу групі і самому Віктору Цою. Він був записаний в 1984 році, і тоді ж група стала лауреатом на Ленінградському рок-фестивалі і справжньою сенсацією для слухачів. Після цього у групи все йшло чудово, наступний альбом «Ніч» зробив їх ще більш відомими і улюбленими.

І самий пік групи випав на 1988 рік, коли музиканти записали альбом «Група крові». Він став популярним у всьому СРСР. Але, крім цього, слава групи поширювалася по всій Європі. Тому Цой зі своєю групою виступали у Франції, Данії та Італії.

Буквально через рік група записує альбом «Звезда по имени Солнце». Він не робить їх ще популярнішим, тому що шанувальників була величезна кількість.

Пісні Віктора Цоя могли показувати його радикальні погляди, які дуже подобалися всім його шанувальникам. Особливо його пісні "Група крові", "Перемен" або "Звезда по имени Солнце". Але сам Віктор про музику говорив зовсім інакше. "Музика повинна охоплювати: вона повинна, коли треба, смішити, коли треба, веселити, а коли треба, і змушувати думати. Музика не має тільки закликати йти громити Зимовий палац. Її повинні слухати".

Віктор Цой у фільмах

Завдяки своїй неймовірній популярності Віктора почали запрошувати на зйомки у фільмах. Всього їх було 14. Головними з яких можна назвати «Асса» і «Игла», де музикант зіграв головну роль. Ці фільми були дуже важливими для того часу, тому що вони повністю відображали всю суть епохи.

Але і в наші дні про музиканта не забувають, безліч режисерів усе ще знімає фільми про життя і творчість Віктора Цоя.

Особисте життя Віктора Цоя

Музикант був одружений з Маріанною Цой, в них народився син Олександр, який, до речі, теж став рок-музикантом. Дружина допомагала Віктору під час усіх його концертів, брала на себе організаційні питання і концертні костюми.

Але на зйомках фільму "Асса" Віктор познайомився з Наталею Разлоговою, з якою у нього трапився роман. Це зруйнувало його родину, хоча і офіційно вони з дружиною не розлучалися.

Смерть Віктора Цоя

Кумир мільйонів загинув 15 серпня 1990 року в досить дивній автокатастрофі. Коли Віктор повертався з відпочинку в Прибалтиці, він врізався в "Ікарус", водій якого не постраждав. За офіційною версією, музикант просто заснув через перевтому. Так само, ходять чутки, що він міняв касету в своїй магнітолі, але підтвердження цьому так і не знайшли.