Щороку в першу неділю серпня відзначається День Повітряних сил Збройних сил України, який встановлено Указом Президента України Віктором Ющенком від 27 червня 2007 року.

День повітряних сил України 2018: вражаючі факти

Після розпаду СРСР і проголошення незалежності, Україна успадкувала велике авіаційне угрупування з сучасними літальними апаратами, на базі якого і були створені ВПС України, згідно з директивою Начальника Головного штабу Збройних сил України від 17 березня 1992 року. До того часу на території країни знаходилося 4 повітряні армії, 10 авіаційних дивізій, 49 авіаполків, 11 окремих ескадрилій, навчальний та спеціальний заклади; всього біля 600 військових частин, 2800 літальних апаратів, понад 120 тис. військовослужбовців.

Повітряні сили Збройних сил України — вид Збройних Сил призначений, спільно з військами Протиповітряної оборони, для охорони повітряного простору держави, ураження з повітря об'єктів противника, авіаційної підтримки своїх військ, висадки повітряних десантів, повітряного перевезення військ і матеріальних засобів та ведення повітряної розвідки.

Основні завдання Військово-повітряних сил України:

— завоювання переваги у повітрі;

Популярні новини зараз
Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Українцям видають 3600 грн на місяць: виплата тимчасова, варто поспішати Доведеться платити по 8,79 грн за кВт: енергетики попередили всіх споживачів
Показати ще

— прикриття угруповань військ і об'єктів від ударів противника з повітря;

— авіаційна підтримка Сухопутних військ та забезпечення бойових дій Військово-морських сил;

— висадка повітряних десантів і боротьба з десантами противника на землі і в повітрі;

— ведення повітряної розвідки;

— здійснення повітряних перевезень своїх військ і матеріальних засобів;

— руйнування і знищення військових, військово-промислових, енергетичних об'єктів, вузлів і комунікацій противника.

Повітряні Сили України включають такі роди авіації: бомбардувальна, штурмова, винищувальна, розвідувальна, транспортна.

Бойові розрахунки авіаційних, зенітних ракетних та радіотехнічних підрозділів забезпечують охорону понад 7000 км повітряного кордону країни, здійснюють контроль за перельотами повітряних суден через державний кордон із дев'ятьма країнами світу.

Нагадаємо, що два літаки зіткнулися на авіашоу в Румунії. Після удару легкомоторні судна впали за межами злітної смуги.

Як повідомляв портал Знай.uа, пасажирський літак, який перевозив туристів зі Львова в Єгипет, здійснив аварійну посадку.

Також портал Знай.uа писав, що 4 серпня в Україні святкують День поліції.