День повітряних сил України 2018: головна особливість свята
Україна успадкувала велику авіацію
Щороку в першу неділю серпня відзначається День Повітряних сил Збройних сил України, який встановлено Указом Президента України Віктором Ющенком від 27 червня 2007 року.
Після розпаду СРСР і проголошення незалежності, Україна успадкувала велике авіаційне угрупування з сучасними літальними апаратами, на базі якого і були створені ВПС України, згідно з директивою Начальника Головного штабу Збройних сил України від 17 березня 1992 року. До того часу на території країни знаходилося 4 повітряні армії, 10 авіаційних дивізій, 49 авіаполків, 11 окремих ескадрилій, навчальний та спеціальний заклади; всього біля 600 військових частин, 2800 літальних апаратів, понад 120 тис. військовослужбовців.
Повітряні сили Збройних сил України — вид Збройних Сил призначений, спільно з військами Протиповітряної оборони, для охорони повітряного простору держави, ураження з повітря об'єктів противника, авіаційної підтримки своїх військ, висадки повітряних десантів, повітряного перевезення військ і матеріальних засобів та ведення повітряної розвідки.
Основні завдання Військово-повітряних сил України:
— прикриття угруповань військ і об'єктів від ударів противника з повітря;
— авіаційна підтримка Сухопутних військ та забезпечення бойових дій Військово-морських сил;
— висадка повітряних десантів і боротьба з десантами противника на землі і в повітрі;
— ведення повітряної розвідки;
— здійснення повітряних перевезень своїх військ і матеріальних засобів;
— руйнування і знищення військових, військово-промислових, енергетичних об'єктів, вузлів і комунікацій противника.
Повітряні Сили України включають такі роди авіації: бомбардувальна, штурмова, винищувальна, розвідувальна, транспортна.
Бойові розрахунки авіаційних, зенітних ракетних та радіотехнічних підрозділів забезпечують охорону понад 7000 км повітряного кордону країни, здійснюють контроль за перельотами повітряних суден через державний кордон із дев'ятьма країнами світу.