День шахів 2017: дата і історія свята
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяМіжнародний день шахів з'явився ще 1966 році, це сталося завдяки Всесвітньої шахової федерації, яка і стала ініціатором створення цього святя 20 липня. Сама організація була створена в 1924 році в Парижі, але тільки через 42 роки вони зважилися створити таке свято. Ця подія відзначається в 178 країнах, і щорічно в честь цього проходять різні шахові турніри, лекції для молодих шахістів і багато інших різних шахових заходів.
Історія шахів в Україні
Перша згадка про шахи на території України датована ще 1262 року в «Кормачій книзі». Про них там йшлося, як він заборонені знання. Але з'явилися вони, швидше за все ще раніше, так як шахові фігури з кістки були знайдені ще в 6-7 столітті.
Інтерес до шахів в Україні виник вже в 17 столітті, коли безліч відомих особистостей, серед яких поети, філософи і навіть гетьман Розумовський коротали з ними години. До кінця 19 століття шахи вже дуже широко поширилися по Україні. І клуби любителів з'явилися по всій країні, а шаховим центром України можна назвати Харків, де заснували «Харківське товариство любителів шахової гри».
Коли Україна вступила до складу СРСР, шахові організації почали з'являтися майже всюди. Завдяки організованому характеру і безлічі гастролей найсильніших шахістів країни вони почали популяризується дуже швидко. Після цього почали з'являтися українські збірні різних категорій і вікових груп, які вигравали і брали медалі на самих різних турнірах по всьому Радянському Союзу.
Історія шахів в незалежній Україні
Нова збірна шахів з'явилася в 1990 році. А потрапила на перші змагання в 1992 році, де посіла спочатку 9 місце, а потім і зовсім друге, поступившись у фіналі лише збірної Росії. Далі, в 1993 році, точно такий же результат - 2 місце на чемпіонаті світу. Схожі результати були аж до 2001 року, коли наша збірна змогла завоювати свої перші золоті медалі на чемпіонаті світу в Єревані. Після цього слабкі результати до 2004 року. У цьому році на Шахової олімпіаді збірна України завоювала ще одне перше місце. Далі пішли результати гірше: 4 місце в 2005 році, 8 місце в 2006 році і 4 в 2008. Після цього в 2010 році знову пішов тріумф на олімпіаді, до речі, саме в цьому році наша збірна мала найвищий рейтинг за свою історію - 2737 .
Найсильніші Українські шахісти
Тут можна виділити двох людей, які увійшли в історію не тільки України, а й усього світу. Це Василь Іванчук і Руслан Пономарьов.
Василь Іванчук вважається найсильнішим шахістом України в 90-х роках. Він завоював кілька індивідуальних медалей і кілька командних, включаючи золото на Чемпіонаті світу в 2001 році. Але в 2010 році він захопився шашками, обгрунтувавши це тим, що йому набридло бачити одні й ті ж особи. Великих успіхів в шашках він поки що не досяг, але в 2016 році встиг виграти Чемпіонат світу зі швидких шахів.
Руслану Пономарьову належать відразу два унікальних рекорди: наймолодший гросмейстер в світі (1998 рік) і в 2002 році він став наймолодшим чемпіоном світу з шахів. Ставав віце-чемпіоном Європи в 2001 році і отримував ще кілька різних медалей.