День працівника торгівлі в Україні щорічно відзначається в останню неділю липня. Це свято присвячено всім, хто пов'язаний з цією сферою, адже вони дуже важливі для економіки нашої країни. І день працівника торгівлі України, ми вирішили розповісти цікаві факти про торгівлю і споживанні.

День торгівлі: цікаві факти

Самий продаваний товар в світі – це бензин. А після нього, відразу ж йде кава. Щорічно, у світі її продають на 2 мільярди доларів.
До 1885 року в Україні і Росії торговці в шинках продавали горілку "на винос" тільки у відрах. По 12 з половиною літрів мінімум.

Перший штрих-код з'явився на жуйках Wrigle's.
Девіз торгової компанії "Пепсі" звучав так: "Живи з поколінням PEPSI". Але в Китаї, дослівно це перекладалося як "PEPSI змусить ваших предків піднятися з могил".
Найдорожчі сигарети – Tresurer. Продаються вони тільки в спеціалізованих магазинах, а одна пачка коштує 24 євро.

У Норвегії є торгові точки без продавців. Там покупець сам вибирає собі товар, рахує, скільки це буде коштувати і просто залишає гроші.
Перший в історії банкомат з'явився в 1967 році в Лондоні. Але тоді карток ще не було, і він видавав гроші в обмін на паперові ваучери, які можна було отримати у касирів банку.
Білорусам і не снилося. Найдорожчий картопля - La Bonotte. Її роблять у Франції, і один кілограм коштує 500 євро.

Популярні новини зараз

Харків'ян "балують" гнилими бананами, дивитися гидко: "За це потрібно платити?"

Галкін сумує про 11 невинно вбитих дітей: "Загинули при нападі... співчуття"

Перша репетиція Go_A на "Євробаченні 2021" підняла Україну в топ-10 і опустила Росію

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Показати ще

Трохи дивно, але один з найбільш затребуваних товарів в світі – це ліворукі ножиці.
У 60-х роках 20 століття в Америці з'явилося товариство анонімних транжир. Воно прирівнювалося до подібних товариств серед алкоголіків і ігроманів. І зараз, тільки в США налічується близько 4 сотень подібних місць.

Введенню ембарго проти Куби в Америці передувала досить цікава подія. Тоді, Джон Кеннеді, який був любителем кубинських сигар наказав дістати йому їх якомога більше. На наступний день йому доставили їх більше тисячі. І лише після цього закон був прийнятий.

Нагадаємо, що день працівника торгівлі щорічно відзначається в останню неділю липня.