Прем'єр-міністр Володимир Гройсман закликав волонтерів контролювати ввіз та вивезення товарів із зони АТО.

Про це він заявив під час засідання Кабінету міністрів.
"Тобто фактично, щоб ми зібрали різні необхідні державні служби, залучили сюди громадськість і волонтерський руху для громадського контролю за таким переміщенням. Щоб ніхто цим не зловживав", - зазначив Гройсман.

Волонтери зі свого боку висловили свою думку з приводу заяви глави уряду. Свої коментарі вони залишили на InfoResist. Їхня реакція неоднозначна.

Дехто з волонтерів не проти такої пропозиції Гройсмана. Так, Віталій Дейнега, волонтер проекту "Вернись живим", каже, що готовий цим займатись.

"Ми готові цим зайнятися, це повинно початися з якоюсь робочої зустрічі, на яку ми прийдемо, якщо він нас покличе, і запропонувати свої варіанти. Як я бачу - треба поставити відеоспостереження, яке буде доступно в інтернеті цілодобово, на всіх КПВВ. Що б ми бачили, все що проходить на КППВ, бо машини за нашою інформацією йдуть щільним потоком і після закриття. Точно також поставити відеоспостереження на всіх залізницях, щоб видно було, які склади і з чим туди йдуть ", -заявив він.

Він також зазначив, що крім волонтерів контролювати порядок ввезення-вивезення товарів повинні "адекватні представники блокадників".

"Я не кажу про Семенченко і Парасюка, я говорю про адекватних людей. Це повинен бути загальний консенсус", - додав волонтер.

Однак інші волонтери були менш оптимістично налаштовані стосовно пропозиції глави уряду. Зокрема Роман Доник, засновник "Волонтерської групи Романа Доника" заявив про свою неготовність контролювати ввезення та вивезення товарів із зони АТО
"Я не готовий. Що значить контролювати, я для себе не розумію, як можна контролювати вантаж. На початку літа, коли ми намагалися робити мобільні групи, мова йшла не про контроль, а мова йшла про те, щоб в принципі все вантажі зробити трішечки невигідними. Я не читав, що написав Кабмін. Якщо йдеться про обмеження, що хтось має право вивозити, хтось не має права вивозити, то питання тільки в документах, яких з'явиться відразу дуже багато ", - сказав Доник.

Доник назвав пропозицію Гройсмана занадто обтічною, на яку в нього немає бажання витрачати час.

"Коли глава уряду звертається в загальному: "Я звертаюся до народу або волонтерів", значить він звертається ні до кого. Коли на початку літа була спроба з боку президента це зробити, це була конкретна зустріч конкретне обговорення. Я вже давно не вірю в ці всі звернення до народу. У мене немає бажання витрачати час на це", - додав Доник.

Не готовий підтримати пропозицію прем'єра і волонтер фонду "Народний тил" Роман Синіцин.

"Напевно ні. Ви, напевно, пам'ятаєте була ініціатива прекрасна про "блукаючого Танчика" років зо два тому, коли волонтерів просили допомогти з незаконними переміщенням через лінію розмежування контрабанди. Навіть створили групи мобільні по боротьбі з контрабандою, включили туди волонтерів. Чим це все закінчилося - ми всі бачимо і знаємо. Контрабанда, може, не їздила місяць. Волонтери звідти повиходили або їх звідти "повиходили", і далі ці групи існують, але там співробітники СБУ і фіскальних органів ", - зазначив він.

На думку Синіцина, пропозиція Гройсмана - чергова популістична ініціатива і не знайдеться волонтерів, які будуть готові її підтримати.

"Це чергова, я думаю, популістична ініціатива. Я не думаю, що представники якихось волонтерських організацій підуть і будуть там брати участь - їм є що робити крім цього. Це якась красива казка - давайте повісимо на волонтерів, тому що вони чесні, а насправді там нічого не зміниться ", - зазначив Синіцин.

Волонтер фонду "Армія SOS" Юрій Касьянов взагалі вважає, що не волонтери повинні займатись контролем над ввезення і вивезення товарів із зони АТО, а відповідні спецслужби.

"Я завжди говорив: держава не здатна контролювати все, що робить інша частина держави, тобто одні СБУшники пропускають якісь вантажі, інші СБУшники повинні їх контролювати. Це нонсенс, не повинно бути ніяких мобільних груп з контролю контрабанди, ніякі волонтери не повинні в цьому брати участь, ні якісь інші люди, депутати та інші. В державі є податкова служба, є прикордонна служба, національна гвардія, поліція, СБУ, є НАБУ і досить людей у ​​формі, наділених владою, які повинні це контролювати ", - зазначив він.

За його словами, якщо держава своїм службовцям не довіряє, то значить, що щось в державі йде не так.

"Суспільство не довіряє державі не тільки в цьому питанні, а й у багатьох інших питаннях. Таким чином, ставити милиці - це все одно що волонтерам продовжувати возити на фронт молоко, одяг, форму, бронежилети та інше. Якщо до цих пір продовжує така традиція, то значить треба міняти людей у ​​владі ", - додав Касьянов.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Як повідомляв сайт Знай.ua, Гройсман повідомив, що відтепер діятиме затверджений на засіданні КМУ порядок переміщення товарів між підконтрольною і непідконтрольною Києву територіями Донбасу.