День українського добровольця: історія свята від Запорізької Січі до сьогодні

поділитись
В окрему бойову одиницю вони сформувалися не одразу. Але тепер вважаються найпотужнішою силою, на рівні із ЗСУ

Сьогодні в Україні відзначається День добровольця. Це свято офіційно встановлене рішенням Верховної Ради 17 січня 2017 року.

Саме 14 березня вшановують наших захисників, віддають належне їх мужності та ролі у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність держави.

Судячи з історії, добровольчі батальйони ніколи не були дивиною, для українців це звичне явище. Часто найкращим прикладом науковці називають Запорізьку Січ - воєнізовану структуру людей, які століттями охороняли спокій свого народу та підтримували мир.

Вважаються добровольцями і солдати з легіону Українських Січових Стрільців. Свій бій за незалежність пліч-о-пліч із такими військовими українці розпочали ще за часів Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини Росії.

Тоді до лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС.

Все повторюється – як у 1914-му, так і в 2014 році добровольці, на жаль, завжди розраховують на власні сили і не мають належного забезпечення. Допомагають волонтери, котрі самі нерідко зважуються взяти до рук зброю.

В окрему бойову одиницю вони сформувалися не одразу: стрільцям та австрійському командуванню знадобилося більше року, аби створити полк. Відтоді в західних регіонах України починається потужний волонтерський рух, не останню роль в якому відіграло й місцеве населення: одягали та годували, носили пакунки на фронт, ризикуючи щодня життям.

Не обійшлося без участі добровольців і під час Другої світової, стали на захист країни і в часи Революції Гідності, покинувши все - навчання, роботу, бізнес, родини, вийшовши на Майдан зі спільною ідеєю та метою.

При цьому навесні 2014 року була зафіксована рекордна явка у військкомати країни – люди нарешті усвідомили, що "косити від служби" – не вихід, особливо якщо на Сході така напружена ситуація.

Без сумніву можна сказати, що українські добровольці стали гордістю народу та водночас головним болем ворога. Зараз їх нараховується близько 40 батальйонів, втім це тільки офіційна статистика. Насправді воїнів, які служать за покликом серця, набагато більше.

Дивіться: Від Майдану до АТО: відзначають день українського добровольця

Як повідомляв портал "Знай.ua", українських військових таємно записують у покійники.

Автор матеріалу: 
Марина Лонская
Теги: 
День добровольця, Революція Гідності, ЗСУ
Фахівці вкотре закликають не торкатися до цих продуктів в літній період
0
0
14:04 17.08.2018
Мінськими угодами, танки від лінії розмежування повинні бути відведені
0
0
13:51 17.08.2018
Після років анексії Криму та вторгнення на Донбас, видавці не зробили жодних правильних висновків
0
0
13:38 17.08.2018
Открытие современного завода ABM Technology в Днепре стало возможно благодаря отечественному инвестору, предпринимателю Вадиму Ермолаеву
0
0
13:31 17.08.2018
Ніхто до початку лікування не перевіряв на відповідність ні обладнання, ні медикаменти
0
0
12:45 17.08.2018