Щороку День Ветеринара, або більш офіційно День працівника ветеринарної медицини в Україні святкується у другу неділю серпня. Це свято приурочене на честь всіх працівників, пов'язаних з лікуванням тварин. Зараз професія ветеринара дуже важлива для нас усіх, особливо для людей, у яких є домашні улюбленці. І в 2017 році День Ветеринара України святкуватиметься 13 серпня.

День Ветеринара України 2017: історія свята

День Ветеринара в Україні отримав статус офіційного відносно недавно, лише в 2001 році. Все це сталося завдяки указу другого Президента України Леоніда Кучми, який був підписаний 1 листопада 2001 року. В ньому було вирішено, що кожну другу неділю серпня буде проходити професійне свято всіх, хто пов'язаний з ветеринарією України ( від лікарів і прибиральників приміщення ветлікарні). В указі, який створив День Ветеринара України, сказані такі слова: «вагомий внесок працівників ветеринарної медицини у забезпечення ветеринарного благополуччя, ветеринарно-санітарної безпеки продуктів тваринництва та охорони навколишнього середовища». Це говорить про важливість цієї професії для всіх мешканців країни.
Дуже часто у цей день можна почути фразу «Медицина лікує людину, а ветеринарія оберігає людство». І це дуже точний і правильний вираз, особливо якщо врахувати, що ветеринарія оберігає людей від безлічі хвороб тварин. Може запобігти епідеміям худоби, які можуть призводити до дуже масштабних наслідків.

День Ветеринара України 2017: традиції

В цей день, щорічно, всі ветеринари країни отримують привітання. А найбільш урочистими завжди є слова влади країни, наприклад в 2008 році, Президент України, Віктор Ющенко сказав наступне: «ветеринарія безпосередньо впливає на розвиток тваринництва на Україні, посилення конкурентоспроможності нашого сільського господарства та харчової галузі на світових ринках... Від результатів вашої роботи залежить безпека продуктів, а значить, і здоров'я людей, які споживають їх... Впевнений, що ви й надалі будете докладати всі зусилля для того, щоб українська ветеринарна наука і практика відповідали найвищим міжнародним стандартам».
Такі слова показують, наскільки ветеринари нашої країни цінні для нас, а це свято спосіб показати їм це. Нагадаємо, що день Ветеринара України в 2017 році буде святкуватися 13 серпня.

Популярні новини зараз

Нардепи вже почали святкувати 8 березня: сотні троянд, "квіткові" тендери і кулуарний івент

Ольга Сумська розкрила секрет сімейного щастя з Борисюком: "Вип'ємо?"

17-річний школяр зарубав сокирою батьків і маленьку сестру: мріяв стати блогером

Головне за ніч: "втеча" Віктора Павліка і Реп'яхової, НП в літаку, Полякова без волосся і загадкова загибель українки

Показати ще