Ще кілька років тому ми відзначали День захисника вітчизни 23 лютого. Зараз же, всі ми знаємо через які події в Україні цього свята немає. Зате у нас з'явився День захисника України 14 жовтня. Незважаючи на це, багато людей все одно все ще відзначають День захисника вітчизни 23 лютого.

Саме тому ми вирішили трохи більше розповісти вам про це торжество. Адже незважаючи ні на що, привітати своїх чоловіків можна навіть два рази на рік.

Далі в матеріалі читайте, як з'явився День захисника вітчизни, які ж саме події послужили приводом для започаткування цього свята і які традиції неофіційного Дня чоловіків.

Коли з'явився День захисника вітчизни

День захисника вітчизни з'явився ще за часів СРСР. Раніше він називався День Радянської Армії і Військово-морського флоту. Але навіть після того, як Союз розпався, ряд країн СНД продовжував відзначати його, включно з Україною.

І зараз День захисника вітчизни - це все ще неофіційний День чоловіків в деяких країнах СНД. До речі, в Росії та Киргизстані це ще й офіційний вихідний день.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу В Україні 60-річні більше не зможуть вийти на пенсію: коли та як зміняться вимоги до стажу
Показати ще

Події, що послужили установі цього свята сталися в січні 1918 року під час Першої світової війни. 28 січня уряд СРСР на чолі з Леніним прийняв Декрет про організацію Робітничо-селянської Червоної Армії (РСЧА).

А через один рік на початку січня влада вирішила, що річницю прийняття цього декрету можна зробити святом. 10 січня голова Вищої військової інспекції РСЧА Микола Подвойський направив до президії ВЦВК пропозицію відсвяткувати річницю створення Червоної Армії 28 січня. Але через те, що документ не встигли розглянути вчасно, рішення не було прийнято.

Після цього, президія, яку в той час очолював Лев Каменєв, ухвалила приурочити ці урочистості до Дня червоного подарунка. Таке торжество вирішили заснувати, щоб допомагати військовим Червоної армії. Його призначили на 16 лютого, але тоді це свято потрапляв на понеділок і все розуміли, що урочисто відзначати його не вийде. Тому День червоного подарунка і День Червоної Армії, приурочений до нього, вирішили відзначити в наступну після 16 лютого неділю, тобто 23 лютого.

І це торжество святкувалося у всіх країнах СРСР, а пізніше і СНД, включаючи і Україну. Так було аж до 2014 року. Тоді, указом президента Петра Порошенка День захисника вітчизни, який ми раніше відзначали в лютому, був скасований. Йому на зміну прийшов День захисника України 14 жовтня. Така дата була обрана, тому що в цей же день в релігійному календарі відзначають Покрову. А за старовинними українськими традиціями в цей день шанували козаків.

Дивіться як Покрова пов’язана з Днем захисника України

До речі, тут потрібно розповісти про те, що ще з 1999 року 14 жовтня в Україні відзначали не тільки Покрову. Тоді, ще президент Леонід Кучма заснував свято День українського козацтва. Таким чином було визнано все, що зробили козаки заради незалежності України.

Якщо походження Дня захисника вітчизни нам тепер більш-менш зрозуміло, то давайте розберемося з традиціями свята, адже для чоловіків, які служили ще при СРСР, вони дійсно дуже важливі.

Традиції Дня захисника вітчизни

Ну, звичайно, як ми вже вам сказали, в деяких країнах СНД в цей день вихідний. Але багато з них, включаючи Україну, зовсім відмовилися від цього свята. Але, наприклад Білорусь і Таджикистан змінили лише назви, а дати залишилися колишніми.

Якщо говорити про традиції, то не можна упустити той факт, що в багатьох містах щорічно проходять святкові паради, або інші подібні заходи, які покликані показати наскільки військові важливі для країн.

Звичайно, в Україні не буде ніяких офіційних заходів в 2018-му році і це правильно. Адже ще з 2014-го року було прийнято рішення скасувати День захисника Вітчизни через окупацію Криму російськими військовими.

Незважаючи на це, багато чоловіків, які пройшли військову підготовку при СРСР, і їхні близькі будуть відзначати колишній свято України в сімейному колі. Адже, для деяких людей 23 лютого - це все ще неофіційний чоловічий день.

А зараз ми розповімо вам, чи буде офіційний вихідний в День захисника вітчизни.

Чи буде вихідний в День захисника Вітчизни 23 лютого

Можна припустити, що багато людей звикли до того, що 23 лютого в День захисника вітчизни в Україні офіційний вихідний. Але вже пора забувати про це, адже замість цього ми відпочиваємо 14 жовтня.

Можливо, в деяких компаніях все ще пам'ятають про свято і дають своїм працівникам короткі дні, або навіть вихідні, але це дуже малоймовірно. Адже таке може бути розцінено, як неповагу до сучасного свята і до людей, які зараз воюють на Донбасі.

Тому, починаючи з 2014-го року питання "скільки відпочиваємо в 23 лютого" вже зовсім неактуальне.

Привітання зі святом у віршах і прозі

Ну і зараз, щоб ви вже відвикати від неіснуючого свята, ми вирішили написати для вас привітання саме з Днем захисника України. Насправді, вони так само чудово підійдуть для будь-якого чоловіка, який і зараз вважається 23 лютого неофіційними Чоловічим днем.

Гвардійці — люди моцні,
Берети набакир,
Прекрасні, сильні, мужні,
Й красивий в вас мундир.
Та шана вам найбільша
Від рідних й друзів нині
За вірну, беззавітну,
Службу Батьківщині!

Ми славу співаєм
Героям країни,
Воїнам світла —
Захисникам України,
Що мужньо боронять нас
Від супостата,
Ні танком ні градом
Вас не залякати.
Всім тим що життя
Не шкодують віддати —
Низький вам уклін,
І велика подяка!

В этот день мы громко славим,
Украины всех сынов,
Кто под воинское знамя,
На защиту встать готов.

Кто, не прячась от призыва,
Долг отдать свой не забыл,
Поздравления мужчинам —
С Днем вооруженных сил!

Сегодня поздравляем всех военнослужащих Украины. Вы — наши защитники, опора государства. Покой наших домов, спокойствие близких — в ваших надежных, сильных руках. Примите же поздравления с лучшими пожеланиями: добра, светлого настроения, профессиональных успехов!

Сьогодні Україна святкує славне свято,
Це свято — чоловіче, твоє це свято, брате!
Це свято тих, хто ладен у будь-яку хвилину
Родину захищати і рідну Україну!
Хай мир панує завжди і спокій навкруги,
Будь-що тобі хай буде, мій брате, до снаги,
Хай множаться здобутки, життя хай процвітає,
Покровом Божа Матір тебе хай огортає!

Мужество, честь, сила и отвага — только лучшие из лучших приняли присягу в рядах Вооруженных сил Украины. Вы готовы стать на защиту своей родины, не теряя ни одной минуты. Спасибо и с праздником вас!

Пусть ваши сила и мужество всегда основываются на любви и поддержке родных и близких людей. И после любых споров и баталий, которые часто случаются в повседневной жизни, дома вас всегда ждет уют и мир.