День журналіста в Україні щорічно відзначається 6 червня. Він став професійним святом журналістів, кореспондентів і репортерів.

День журналіста стали щорічно відзначати після підписання Президентом Указу №251/94 від 25 травня 1994 року, який наказував встановити в республіці нове "професійне свято працівників засобів масової інформації".

Союз журналістів України створили 23 квітня 1959 року. Це було ще в епоху існування СРСР. Але об'єднання українських журналістів входило до складу Союзу журналістів СРСР. Кардинально ситуація змінилася з розпадом "країни рад" і проголошенням незалежності України.

Союз журналістів переформатувався і став називатися Національною спілкою журналістів України. У 1992 році організація стала членом Міжнародної федерації журналістів - найбільшої в світі організації професійних працівників ЗМІ.

Дату святкування Дня журналістів вибрали також не випадково. Саме в цей пам'ятний день, в Брюсселі, Національна спілка журналістів України прийняли до лав Міжнародної федерації журналістів. Пропозицію підтримали переважною більшістю голосів.

Популярні новини зараз

Настя Каменських оголила ніжки на премії YUNA 2021, Потап не стримався: "Богиня"

Тіна Кароль приголомшила екстримом з 11-річним сином: "Ти тільки акуратно"

"Животик вже не приховати", - Потап показав фігуру Насті Каменських у купальнику

Сапер Іван похвалився розробкою для ЗСУ: як знешкоджувати міни за допомогою гарпуна

Показати ще

У нинішніх реаліях важко уявити сучасне суспільство без свіжої та оперативної інформації. Тому День журналіста вже давно перейшов з категорії професійного свята в загальнонародне.

Адже саме за допомогою журналістів люди отримують своєчасну інформацію з професійними поглядами на події та фактами з життя.

Традиційно, урядові та неурядові організації в честь професійного свята приурочують присудження видатним журналістам нагород за безкомпромісну боротьбу за справу демократії. Крім того, проводяться тематичні прес-конференції, брифінги. У цей день журналісти приймають вітання від колег, друзів і читачів.

Згідно з даними міжнародної організації "Репортери без кордонів" Україна в 2017 році в рейтингу зайняла 102 місце з 180. Країна розмістилася в списку між Бразилією і Гвінеєю.

Україна поліпшила свої позиції і піднялася на п'ять позицій у рейтингу. Серед пострадянських країн у нашої держави не найгірші позиції, але до рівня свободи слова у європейських сусідів ще далеко.