Український парламент прийняв законопроект, який передбачає штрафи за носіння георгіївської стрічки.

Законопроект №2987 "Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки" підтримали 238 народних депутатів.

Таким чином, штраф за публічне використання стрічки становить 850-2550 грн. Якщо перший раз не дійшло, то штраф становитиме - 2 550 грн до 5 100 грн або 15 діб.

При цьому передбачені випадки, коли за георгіївську стрічку карати не будуть.

Це документи державних органів, наукові, освітні або подібні, видані до 1991 року. Не вважається порушенням використання гвардійської стрічки в музеях, в творах мистецтва, в наукових дослідженнях, на нагородах і документах до них.

Популярні новини зараз

Українці дізналися стать дитини вагітної Каті Осадчої: "Хто має народитися?"

Ведуча "Орла і решки" Мішель Андраде показала свої принади на всю країну: "Одягайте її пристойніше"

Юрій Горбунов та Катя Осадча не стримують радості: "Нарешті! Відважна четвірка"

Слава Камінська з НеАнгелів зважилася змити макіяж і "засвітити" своє справжнє обличчя: і пластика не потрібна

Показати ще

Можна використовувати такі стрічки на місцях поховань, в приватних колекціях і антикварній торгівлі, при підготовці навчально-методичних матеріалів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Фракція "Народний фронт" представила на розгляд Верховної Ради законопроект про заборону використання в Україні так званої "георгіївською" стрічки. Ініціатива з'явилася після того, як святкування Дня перемоги в Дніпрі і декількох інших містах України закінчилося масовими заворушеннями.