В Україні 46 тисяч дітей чекають на зарахування до дитячих садочків у власному районі.

Про це повідомляє Міністерство освіти і науки України.

Найбільша черга на влаштування дітей в дитсадки у Львівській області - 4 200 дітей, Рівненській - 3 468 і в Києві - 3 495 дітей. Велика кількість закладів дошкільної освіти, особливо в великих містах України, працюють зі значним перевантаженням.

У Міносвіти зазначили, що однією з причин виникнення черг в дитячі садки є недостатня мережа цих установ.

"У 90-х роках, коли в Україні народжуваність значно впала, багато будинків садків були передані в оренду, заморожено будівництво нових закладів, багато приміщень прийшли в занепад", - пояснили в міністерстві.

Варто відзначити, що станом на 1 вересня 2017 року черга в дитячі садки в Україні становила 52 200 дітей.

Популярні новини зараз

Погода на 19 жовтня: Україна засяє на сонці

"Місіс Смітт": Кароль блиснула ідеальною фігурою на "Квартал 95", оце образ

Пенсійний фонд терміново звернувся до українців: як купити роки стажу

Не стало сина Пугачової та Кіркорова: як Примадонна пережила величезну втрату

Показати ще

Разом з тим варто відзначити, що попри величезні черги більшості діток все підуть до садочків. к підготувати дитину до дитячого садка? 

Це питання зараз не дає спокою багатьом батькам. Якщо купити ручки, зошити, гуаш і альбом - не проблема, то ось психологічна підготовка набагато важливіша. Адже дитина залишається без батьків на тривалий час і для багатьох це буде перший досвід входження в соціум. Для деяких це і зовсім буде перше взаємодія з такою кількістю однолітків. І звичайно, це великий стрес. Тому важливо підготувати дитину до садка заздалегідь. І зараз ми розповімо вам як це правильно робити.

Важливо відзначити, що спокій дитини має передаватися їй від батьків. Адже якщо вона помітить, що мама сильно хвилюється, то і сама почне.

Як підготувати дитину до садка: взаємодія з іншими дітьми
Очевидно, що дитину потрібно виводити гуляти саме в той час, коли на дитячих майданчиках багато інших дітей. Але можна піти трохи далі, гуляйте з малюком коли в дитячих садах прогулянки.

Нехай він подивиться як дітям весело, чим вони займаються, розкажіть і покажіть, що його чекає в дитячому саду. Так дитині буде набагато спокійніше.

Не варто забувати про різні дитячі гуртки, де є вихователі. Тривають вони всі зазвичай не більше 2-3 годин, але для дитини це немало. Але так вона буде звикати знаходиться в колективі з іншими дітьми і вихователем без мами.

Спробуйте ходити з дитиною в великі ТРЦ, де є дитячі ігрові кімнати. Там так само є вихователь і інші діти. Але важливо заохочувати дитину після цього, адже для неї це може виявитися випробуванням.

Все це повинно навчити дитину спілкуватися з іншими дітьми і не боятися їх. Завдяки цьому у нього з'являться навички знаходження в соціумі, які сильно знадобляться в дитячому садку.

У дитячому садочку під час тихої години персонал влаштував застілля

Нагадаємо, як зібрати дитину в дитячий садок.

Як повідомляв "Знай.ua", батько постраждалої дівчинки шокував правдою про дитячі садочки.

Також "Знай.ua" писав, що моторошна пожежа знищує дитячий садок.