Що зміниться в оформленні субсидій

Для оформлення субсидій, переселенцям з Донбасу не потрібен договір оренди житла. А для того, щоб оформити державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг, необхідно просто надати заяву та декларацію із зазначенням складу домогосподарства.

Про це заявив Кабмін України на засіданні 27 квітня, пише "Политека".

Вже з 1 травня 2018 року переселенці зможуть оформити субсидію без договору оренди.

"Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії", – кажуть в Кабміні.

Для жителів об'єднаних територій процедура отримання субсидій тепер також спрощена.

Популярні новини зараз

100 тисяч загиблих: Володимир Зеленський вшанував пам'ять жертв політичних репресій

Ізраїль знищив головний офіс противника одним ударом: димом затягнуло пів міста

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Олег Боднарчук присоромив Тіну Кароль через премію Yuna: "Кумир епохи, на якого ми заслужили"

Показати ще

"Відтепер ОТ Омають право приймати від громадян документи для оформлення субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Механізм повторює практику звернень у сільські та селищні ради", – йдеться в повідомленні.

Відзначимо, що власники житла з великою площею ( понад 120 м2 і будинків понад 200 м2) незабаром не зможуть отримувати субсидію. Крім того, українці працездатного віку, які декларують нульові доходи, але не зареєстровані при цьому в центрах зайнятості, також не отримають допомогу від держави.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", днями з'ясувалося, що в наступному опалювальному сезоні зубсидии будуть видаватися живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти.

Варто зазначити, що Кабмін ухвалив остаточне рішення про внесення змін до програми надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Так, зовсім скоро субсидії будуть видаватися українцям живими грошима.

Також портал повідомляв про те, що перед монетизацією й відбудеться перевірка для того, щоб вирішити, кому субсидія реально покладено. В результаті без знижки можуть залишитися близько 2 млн сімей. Іншим доведеться або економити, або платити більше.

З 1 травня 2018 соціальна норма на газове опалення буде наближена до "реальних обсягів споживання", заявляють в уряді. Газова норма складе 4,5 м3 на 1 м2 площі, електроопалення - 30 кВт на 1 м2 площі.