Фінансові експерти заявили, що раніше очікуваного почалася девальвація гривні. Нині долар у обмінниках продають за 27,5 гривень або навіть вище, хоча ще 3 тижні тому курс був на цілу гривню міцнішим.

Після відносно стабільних двох перших місяців літа курс долара та євро знову поповзли вгору. При цьому валюта зростає в ціні щодня. Лише за сьогодні долар на міжбанку здорожчав на 6 копійок. У Нацбанку пояснюють: в усьому винні іноземці, котрі виводять за кордон дивіденди. Крім того, у липні вони отримали гроші за держоблігації. Простіше кажучи, на ринку стало менше доларів. От курс і зріс. Як відзначають в НБУ, сезонно.

Аби стабілізувати ситуацію, Нацбанк виходить із так званими інтервенціями – щодня продає банкам мільйони доларів. Та курс усе одно зростає. На думку фахівців, сильнішою гривня вже не буде і так звана традиційна осіння девальвація розпочнеться на місяць раніше.

100% точних прогнозів курсу дати неможливо. Але відтепер від гривні очікують поступового зниження до передбачених у бюджеті майже 30 гривень за долар.

Нагадаємо, у понеділок, 6 серпня, валютний ринок приготував українцям не найприємніший сюрприз: по відношенню до курсу американської валюти гривня ослабла на 8 копійок, по відношенню до європейської - на дві.

Так, Національний банк України встановив наступний курс валют на 6 серпня:

100 доларів США - 2709.2701 гривні

100 євро - 3139.5022 гривні

10 російських рублів - 4.2696 гривні

Таким чином виходить, що в порівнянні з п'ятничними показниками долар подорожчав на 8 копійок, євро на 2, а вартість десяти російських рублів знизилася на копійку.

Очільник регулятора Яків Смолій заявив, ситуація на валютному ринку залишається сприятливою: "Зміцнення курсу гривні, яке спостерігається з кінця січня, свідчить, що на ринку домінують сприятливі фактори, під впливом яких... на міжбанківському ринку зростала пропозиція валюти з боку клієнтів при зниженні попиту на неї".

Як повідомляв раніше Знай.ua, у понеділок, 6 серпня, популярна криптовалюта біткоін знаходиться на позначці 7 тисяч доларів. Так, за останню добу він зріс у ціні на 0,45% і склав 7 051,93 тисяч доларів, і це при ринковій капіталізації 121,2 млрд доларів.

Також Знай.ua писав про те, що за минулий тиждень американська валюта помітно подорожчала по відношенню до гривні на всіх рівнях валютного ринку, приблизно на 1,3-1,5%.