Безвізовий режим з Європейським союзом матиме найбільший вплив на настрої молоді, яка проживає на Донбасі. А старше покоління, навпаки, з роздратуванням сприйме зміни.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила директор фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, передає "24 канал". Вона зазначила, що молодь зі сходу України сприймає безвіз, як відкриття більших перспектив для себе.
Але експерт вважає, що слід зробити поїздки в Європу більш доступнішими, щоб молодь могла вільніше й активніше подорожувати. Бекешкіна навела приклад, що підконтрольні Україні території не мають залізничного сполучення із західними кордонами країни.
"Тому значним кроком у зміні настроїв жителів сходу буде такий прямий потяг з Донбасу до Західної України. Для молоді зручний дешевий туризм і після "безвізу" на нього буде попит. І, зрозуміло, на позитивну зміну настроїв впливатиме зростання рівня життя людей", – підсумувала експерт.
Вона додала, що влітку 2016 року під час опитування 44% респондентів відповіли, що "безвіз" для них важливий. В той час, як закордонний паспорт був лише у 30% опитаних. Тобто, за її словам, 14% населення хоч й не мали закордонного паспорту, але питання "безвізу" було нагальним для них.
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, експерти впевнені, що відкриття безвізових подорожей для переселенців може негативно вплинути на міжнародний імідж України.