КСУ прийняв рішення про визнання неконституційною норму, яка скасовувала можливість дострокового виходу на пенсію тим, хто був звільнений за півтора року до досягнення необхідного пенсійного віку. Відповідне рішення №5-р-2018 у справі №1-4/2018 (2792/15) було винесено 22, а оприлюднено 23 травня.

Суддями Конституційного Суду України була визнана неконституційною скасування статті 21 Закону україни "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", яка регулює достроковий вихід на пенсію громадян, звільнених за півтора року до досягнення ними пенсійного віку.

Суд зазначив, що Верховна Рада, яка раніше виключила цю норму на підставі підпункту 3 пункту 12 розділу 1 Закону №76-VIII, таким чином скасувала гарантію для громадян похилого віку на достроковий вихід на пенсію. Метою ж її служила ефективна реалізація конституційних прав людини на соціальний захист та достатній рівень життя.

Суд постановив, що мало місце порушення принципу юридичної визначеності, так як перехідних період між оприлюдненням Закону і вступом зазначеної норми склав менше 1 дня. Такого терміну недостатньо для того, щоб суб'єкти права змогли адаптуватися до законодавчих новел і скоригувати свої дії для реалізації права на достроковий вихід на пенсію.

Популярні новини зараз

Льоша з "Холостячки" підкорив Буковель з таємничою блондинкою: "Обняв"

Сам у чужому місті: поліцейські знайшли на морозі хлопчика, плакав і кликав маму

На Хмельниччині безстрашний маршрутник схопив злочинця просто в салоні: куди зібрався?

Вдова Кернеса Гайсинська показала, що робить вечорами: "Його звати Марк"

Показати ще

"Парламент нівелював суть такого елемента конституційного принципу верховенства права як юридична визначеність", — говориться в рішенні суду.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Україні вже почала зживати себе солідарна пенсійна система, тому реформування необхідно провести вже найближчим часом.

На сьогоднішній день вона працює за принципом фінансової піраміди. Про це розповів розповів старший економіст центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимир Дубровський.