КСУ прийняв рішення про визнання неконституційною норму, яка скасовувала можливість дострокового виходу на пенсію тим, хто був звільнений за півтора року до досягнення необхідного пенсійного віку. Відповідне рішення №5-р-2018 у справі №1-4/2018 (2792/15) було винесено 22, а оприлюднено 23 травня.

Суддями Конституційного Суду України була визнана неконституційною скасування статті 21 Закону україни "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні", яка регулює достроковий вихід на пенсію громадян, звільнених за півтора року до досягнення ними пенсійного віку.

Суд зазначив, що Верховна Рада, яка раніше виключила цю норму на підставі підпункту 3 пункту 12 розділу 1 Закону №76-VIII, таким чином скасувала гарантію для громадян похилого віку на достроковий вихід на пенсію. Метою ж її служила ефективна реалізація конституційних прав людини на соціальний захист та достатній рівень життя.

Суд постановив, що мало місце порушення принципу юридичної визначеності, так як перехідних період між оприлюдненням Закону і вступом зазначеної норми склав менше 1 дня. Такого терміну недостатньо для того, щоб суб'єкти права змогли адаптуватися до законодавчих новел і скоригувати свої дії для реалізації права на достроковий вихід на пенсію.

Популярні новини зараз
Відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не минув безслідно Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Три знаки Зодіаку, які потраплять у справжню зимову казку: хто купатиметься у святковому настрої, романтиці та гармонії Найдешевший спосіб обігріти оселю без опалення та світла: обійдеться менш ніж у 20 грн
Показати ще

"Парламент нівелював суть такого елемента конституційного принципу верховенства права як юридична визначеність", — говориться в рішенні суду.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Україні вже почала зживати себе солідарна пенсійна система, тому реформування необхідно провести вже найближчим часом.

На сьогоднішній день вона працює за принципом фінансової піраміди. Про це розповів розповів старший економіст центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Володимир Дубровський.