Посаду голови Національного банку України (НБУ) зайняв Яків Смолій. Верховна рада 15 березня прийняла це рішення, покладаючись на 247 голосів. 57-річний Смолій став десятим керівником головного банку країни. ЗМІ зібрали основні факти з біографії нового глави Нацбанку, а також коротку хронологію подій, які передували його призначенням. Про це повідомляє "РБК-Україна".

На сайті Нацбанку відзначається, що в банківській системі України Смолій працює з часів її формування. Так, у квітні 2014 року Смолій став заступником голови НБУ, а вже з жовтня 2016 був призначений першим заступником, де він курирував готівковий оборот банку, IT і платіжні системи.

Згідно декларації Смолія за 2016, крім земельних ділянок і кількох об'єктів житлової і комерційної нерухомості, він має багатомільйонні заощадження в цінних паперах і вклади в банках.

Від програміста до банкіра

За освітою Яків Смолій уродженець тернопільської області, математик. Спеціальність "Прикладна математика" він здобув у Львівському державному університеті імені Івана Франка, закінчивши його в 1983 році.

Популярні новини зараз

Заблокували сім-карту і зняли 12760 гривень: українка розповіла про обман у відділенні ПриватБанку

Дізналася про весілля Мурата? Ані Лорак з розбитим серцем звернулася до колишнього чоловіка

Українцям додадуть ще одну пенсію за станом здоров'я: юрист пояснив, хто увійшов до пільгової категорії

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Ще під час навчання в 1981-1983 роках працював лаборантом науково-дослідного сектору вузу. Після отримання диплома в 1987 році працював інженером-програмістом і математиком, займаючи посаду молодшого наукового співробітника Тернопільського фінансово-економічного інституту.

Вже в 1991 році Яків Смолій отримав роботу в тернопільській філії НБУ, де спочатку був провідним інженером, а згодом - заступником начальника Тернопільського облуправління Нацбанку.

Через три роки Смолій увійшов у колектив Акціонерного поштово-пенсійного банку "Аваль", спершу отримавши посаду начальника управління автоматизації, а пізніше - заступника голови правління.

Довше всього, протягом восьми років до моменту входження до складу керівництва Нацбанку Яків Смолій працював у товаристві "Престиж-груп" на посаді директора з питань банківського бізнесу.

Погодження кандидатури Смолія

Питання про призначення нового голови НБУ президент України Петро Порошенко довгий час не міг погодити з фракцією "Народний фронт". Депутати цієї фракції відмовлялися голосувати, поки парламент не визнає Росію агресором і не схвалить законопроект щодо реінтеграції Донбасу.

На початку лютого 2018 року парламентський комітет із питань фінансової політики і банківської діяльності рекомендував парламенту звільнити Валерію Гонтареву і призначити на його посаду чинного виконуючого обов'язки голови Нацбанку Якова Смолія.

Дивіться сюжет про політика

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", Гонтарєва скинула з себе відповідальність за чергове дно.