Національний банк запланував провести в 2018 році стрес-тестування 25 банків.

Як повідомляє прес-служба національного регулятора, на ці банки сукупно припадає 93% активів банківського сектора. Результати оцінки стійкості будуть оприлюднені до кінця року. НБУ відзначає, що в поточному році буде здійснюватися оцінка діяльності банків.

Оцінка буде складатися з трьох етапів: перевірка аудиторськими компаніями якості активів банку і прийнятності забезпечення по кредитах; екстраполяція Національним банком результатів першого етапу і оцінка достатності капіталу банку; оцінка НБУ достатності капіталу банку за результатами стрес-тестування за базовим і несприятливим макроекономічним сценарієм.

Перший етап заснований на публічних прогнозах Національного банку. Об'єктами стрес-тестування стануть 25 банків. Це установи, які є найбільшими за середнім значенням двох показників: зважених на ризик активів і депозитів фізичних осіб. На них сукупно припадає 93% активів банківського сектора.

Популярні новини зараз

Ксенія Мішина після примирення з Олександром Еллертом видала все, що її бісить: "Сказала стоп"

Дружина Григорія Решетника одним відео показала, чому чоловік ніколи їй не зрадить

Українки вивалили груди під Радою, щоб бачили усі депутати: "Припиніть тарифний геноцид"

Вбивство українки Галини Гатчінс: стало відомо, де Алек Болдуїн знайшов заряджений пістолет

Показати ще

Таким чином, за перевірку потраплять: ПриватБанк, Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, Альфа-банк (Україна), Укргазбанк, ПУМБ, УкрСиббанк, Сбербанк, Укрсоцбанк, ОТП Банк, Південний, Креді Агріколь Банк, Промінвестбанк, ТАСкомбанк, ПроКредит Банк, Кредобанк, ВТБ Банк, Кредит Дніпро, Мегабанк, Схід, А-Банк, Ідея Банк, Universal Bank і Банк Інвестицій та заощаджень.

За підсумками перевірки всі фінансові установи повинні будуть до кінця року розробити і виконати програму капіталізації і план заходів для підтримки або відновлення рівня капіталу.

Виступи кандидата на посаду глави НБУ в Раді

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що якщо Національний банк замінить купюри 1,2,5 і 10 гривень на монети, це може спровокувати підвищення цін в країні, "Монети дрібних номіналів (1 - 5 коп.) Майже припинили грати істотну роль в розрахунках населення за товари та послуги. "Ввести монети замість дрібних купюр, в перспективі те ж саме, що вилучити копійки. Ціну будуть округляти до самої ходової монети. Наприклад, якщо найбільш ходової стане 1 гривня, то ціни будуть вказувати в гривні без копійок ", - розповів аналітик Андрій Шевчишин.