Керівництво Національного банку України (НБУ) запланувало зміну валютних правил у країні. Про це повідомляє Politeka.

Згідно з постановою НБУ, підприємцям дозволили з 3 березня 2018 року не продавати в обов'язковому порядку - 50% надходжень - валюту, що надійшла з-за кордону у вигляді нових кредитів або у вигляді фінансування під раніше сформовану кредитну заборгованість.

Також НБУ приготував для бізнесменів ще пару нововведень.

Він дозволив інвесторам купувати інвалюту під висновок заробленого за 2017 р. Мова йде про дивіденди, корпоративні права та акції. Одночасно чиновники підвищили максимальний ліміт таких покупок: з тих, що діяли раніше, 2-5 млн до 7 млн дол. в місяць. При цьому семимільонні допускаються не тільки по заробітках 2017 р., але і за всі попередні періоди.

Українським позичальникам дозволять дострокове погашення закордонних кредитів в інвалюті. У місяць на ці цілі можна буде купити і перерахувати не більше 2 млн дол. Для одного резидента-позичальника за кредитними договорами, що обслуговуються в межах одного уповноваженого банку.

Популярні новини зараз

Ірина Білик після розлучення з Асланом Ахмадовим заявила про насильство: "Я страждала"

Хто Могила, а хто Жмур: справжні прізвища Каменських, Дантеса, Анатоліча, Кароль та інших зірок

Ірина Горова показала чоловіка, який підкорив її серце після Потапа: Настя Каменських закохається

У фіналістки Холостяка Юлі "Зайки" трапилися неприємності перед весіллям: "За півгодини до..."

Показати ще

Експерти дають цілком оптимістичний прогноз курсу долара на березень. Як очікується, гривня буде залишатися стабільною.

Економіст Ерік Найман каже про те, що ситуація з курсом гривні навесні буде такою ж, як зараз, без кардинальних змін і стрибків. Експерт не виключає, що гривня може навіть зміцнитися завдяки невеликій ревальвації. Так, курс у березні може опуститися до позначки 26,5 грн за 1 дол.

Старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб прогнозує зростання безготівкового долара наприкінці лютого до 27,1 грн. На сьогоднішній момент курс долара до гривні стабілізувався.

Нагадаємо, депутати передумали заслуховувати в четвер звіт голови НБУ Валерії Гонтарєвої і розглядати питання її відставки. Та й сама голова НБУ, за повідомленням депутата, не прийшла до Ради.

Крім того, з початку 2018-го року в Україні збільшилася реальна заробітна плата - приблизно на 12,3% в порівнянні з минулим періодом. Принаймні таку статистику озвучують фахівці.

Дивіться сюжет про валюту

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.uа", весна розчарувала українців, а долар не підкачав.