Протягом 2017 року пожвавилася кредитна активність банків на окремих сегментах ринку.

Як сказали на засіданні Ради Національного банку України, на якому заслухали звіт правління НБУ за минулий рік, протягом 2017 року українських банках "мертвими" залишалися 55% кредитів, платежі по яких були прострочені більш ніж три місяці. Зокрема, кредитування населення зросла на 40%, тобто майже в півтора рази. Кредитування корпоративного сектора в гривні збільшилася на 8,6%. У той же час знизилася загальна кредитування в іноземній валюті.

Крім того, покращилися показники рентабельності активів та капіталу банків, а також значення економічних нормативів в цілому по банківській системі.

У НБУ вважають, що раніше кредитування стримували такі чинники: збереження значних кредитних ризиків і високі процентні ставки по кредитах; високий рівень боргового навантаження серед позичальників корпоративного сектора; зниження попиту на кредити з боку тих підприємств, в яких покращився їх фінансове становище; висока частка кредитів, що не обслуговуються, що звужує можливості для кредитування; недоліки законодавства вкладення банками коштів в такі порівняно високоприбуткові і ліквідні інструменти з низьким рівнем ризиків, як депозитні сертифікати НБУ і ОВДП.

Популярні новини зараз

Українцям показали, що не так із сучасним ЗНО: ваші діти втікатимуть на заробітки до Польщі

Еллерт вперше зізнався, чому не познайомив Мішину з батьками: "Сидять в трусах, потім випадково встають…"

Відомий футболіст помер просто під час матчу: зупинилося серце

Колишній Лорак Мурат показав, що "витворяє" з новою дівчиною на самоті: "Можна дивитися вічно"

Показати ще

Платити кредит в Україні

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що в Україні стрімко зростають тарифи на комунальні послуги. Тому все актуальнішим стає питання «як оформити субсидію на житло?». Але якщо заздалегідь не знати процедуру отримання пільг, то оформлення документів може забрати багато часу.