Наша імунна система – механізм доволі складний, але продуманий. Підвищена температура не виникає нізвідки: у такий спосіб організм бореться із вірусами та чужорідними бактеріями.

Скільки б не розповідали фармацевти про популярні засоби для профілактики захворювань, більшість, на жаль, не дають очікуваного ефекту. Більш того, жоден із них не пройшов перевірку клінічними дослідженнями, але вам про це в аптеці, звісно, ніхто не скаже.

Тому доведеться братися нарешті за своє здоров'я, тому що до морозів та періоду епідемій залишився один крок.

Знижений імунітет: що робити?

Популярні новини зараз
А що так було? Українець "категорично відмовився" від повістки - чи підтримав його суд "Київстар" попередив українців про небезпеку: що треба знати Залишився тиждень: українці ризикують пропустити важливу процедуру Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

Передусім запам'ятайте: в умовах сучасної екології та стресових ситуацій хворіти раз на рік цілком нормально. Але не більше. Шукайте причину не у зовнішніх факторах, а у способі життя: починайте слідкувати за своїм раціоном, частіше мийте руки.

Розпізнати тривожні ознаки можна досить легко. Імунологи виділили типи людей, які найчастіше потрапляють у зону ризику:

8 і більше гнійних отитів протягом року;

2 і більше важких синусити протягом року;

2 і більше пневмонії протягом року;

вживання антибіотиків протягом 2 місяців

ускладнення при проведенні вакцинації ослабленими вакцинами;

рецидивуючі глибокі абсцеси шкіри і м'яких тканин

Заходи профілактики: харчування

Додавайте в своє меню продукти, насичені необхідними вітамінами, які загартовують організм: вітамін А (яловичина, риба, птиця, молочні продукти, фрукти, овочі), вітамін С (цитрусові), вітамін Е (соняшникова олія, насіння, морква, соя, горіхи, бобові, злакові культури, яйця).

Алкоголю – "ні"

Забудьте про спиртне хоча б на деякий час. Якщо ви думаєте, що кухоль пива чи один коктейль нічого страшного не зробить, помиляєтеся. Організм людини витрачає чимало сил на те, щоб вивести токсини та забезпечити нормальну роботу обмінних процесів. Перехиливши чарку-другу ви шкодите самі собі.

Сміємося на всі 32

Не дивуйтеся, це справді корисно. Навіть кілька разів на день, але гарний настрій діє краще від будь-яких ліків. Тому можете знайти собі активне хобі, яке не тільки дасть змогу приємно проводити час, а й забезпечить вас позитивними емоціями і дружньою компанією. Підійде плавання у басейні: саме там ви можете загартуватися настільки, що сезон хвороб мине без жодного кашлю.

Після водних процедур не поспішайте займатися своїми справами. Потрібно відпочити, дати тілу охолонути. Контрастний душ, чи сауна після плавання дуже корисні, але слідкуйте, щоб температура не перевищувала 80 градусів – ризикуєте заробити проблеми із тиском.

Дивіться: як зміцнити імунітет

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі головні симптоми та методи лікування хронічної втоми.