Не встигли українці оговтатися від драми з викраденням дитини з дитячого саду №606, яке відбулося увечері 20 жовтня в Києві, як дізналися про чергову гучну подію - масове отруєння дітей в одному з дошкільних навчальних закладів Івано-Франківська.

23 жовтня в інфекційну лікарню з гострим отруєнням стали масово надходити діти та вихователі дитсадка № 30 «Ластівка». У підсумку, на лікарняному ліжку опинилося п'ятеро дітей і двоє співробітників установи. Всі вони отруїлися невідомою речовиною. Всім постраждалим медики поставили діагноз гострий гастроентероколіт середньої тяжкості.

Після події садок, звичайно ж, закрили. Кажуть - до встановлення всіх причин інциденту та їх ліквідації. У лабораторію вже направили проби води і продуктів, з яких готували їжу. Однак, очікувати, що результати з'являться найближчим часом - не доводиться.

Хоча б тому, що цей конкретний випадок отруєння дітей в дошкільному закладі, - далеко не перший за досить короткий проміжок часу. За два тижні до нього на Львівщині сталася інша трагедія. У місті Дрогобич вихованку дитсадка №2 терміново відвезли до лікарні з високою температурою. Виявилося, у дівчинки менінгіт. На жаль, хвороба прогресувала дуже швидко. Лікарям не вдалося обігнати інфекцію і малятко померло на лікарняному ліжку.

Популярні новини зараз
Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими Європі пророкують "пекельну" спеку: що чекає на Україну Відмова може бути вигідною: українцям пояснили переваги Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."
Показати ще

При цьому, на диво, в садочку інформацію про цю трагедію вирішили приховати від інших батьків, які вже на наступний день, як зазвичай, приводили малюків до групи. Щоправда, після того, як факт смерті дитини розкрився, вони, звичайно ж забили на сполох. У відповідь на резонанс місцеві медики вийшли з досить цинічною заявою про те, що боятися - нічого, оскільки, незважаючи на те, що інфекція передається повітряно-крапельним шляхом , вона довго не живе в закритому середовищі. При цьому, ніхто з них навіть не спромігся запідозрити, що носієм смертельної інфекції може бути працівник закладу.

Але не треба думати, що подібні випадки відбуваються лише на заході України. За кілька місяців до цього шестеро вихованців дитсадка Донеччини опинилися в лікарні з отруєнням. Інцидент стався в дошкільному закладі міста Білицьке. Постраждалими виявилися малюки у віці двох-трьох років. Як ви розумієте, і цей дитсадок закрили до з'ясування обставин, що поки так і не відбулося.

При цьому, небезпеки вихованців дитячих садків очікують не лише інфекційні або епідеміологічні. Наприклад, не так давно в Ірпені недбалість виховательки дитячого садка стала причиною травми малолітньої дитини - опіку розміром в половину обличчя. Працівники установи, ясна річ, вирішили не розповідати про інцидент.

Та все ж, як з'ясувалося пізніше, дівчинка «натрапила на няню», яка як раз розливала дітям суп на обід. В результаті дівчинка отримала опіки. Після чого, працівники дитсадка промили малятку рану водою і замазали маззю. І вирішили, що так і треба.

Що цікаво, коли мама постраждалої дівчинки викликала швидку і малятко доставили в опікове відділення лікарні в Бучі, лікарі діагностували у дитини 3% опіків обличчя та тіла. Крім того, за словами мами, дівчинка отримала ще й емоційну травму - вона налякана і не хоче більше ходити до дитячого садочку. Можливо, це й на краще.

Всім нам хочеться вірити, що держава повинна пильно стежити за безпекою підростаючого покоління українців, однак, поки вихователі з державних дошкільних установ, так само, як і самі установи, отримують настільки незначне фінансування, директори дитячих садків будуть закривати кадрові прогалини тими, хто погодиться.