Забрудненість повітря може становити суттєву проблему при організації будь-якого виду робіт, тому з метою захисту органів дихання були розроблені і в даний час активно використовуються респіратори.

Респіратор призначений для очищення повітря, яке надходить в легені, від різних шкідливих домішок: пилу, диму, органічних та неорганічних випаровувань. При цьому повітря, що вдихається, повинно містити не менше 17% кисню. Респіратори широко поширені в промисловості, будівельній індустрії, медичних установах, армійських підрозділах та інших сферах.

Процес фільтрації пилу в респіраторах забезпечують різні спеціально підібрані синтетичні матеріали. Ефективно затримувати пил допомагають не тільки структурні особливості їх волокон, а й наявність електростатичного заряду, присутнього на них.

Частинки небажаних газів і парів не пропускають спеціальні каталізатори і сорбенти. За допомогою каталізаторів, що використовуються, концентрація шкідливих газів знижується до безпечного рівня, а сорбенти, маючи пористу структуру, затримують молекули, які можуть завдати шкоди організму. Не слід забувати, що кожна повітряне середовище може мати свої характерні особливості, тому для різних зовнішніх умов необхідно підбирати відповідні фільтри.

За тривалістю експлуатації респіратори поділяються на одноразові і багаторазові. Найпростішою формою одноразового респіратора може бути марлева пов'язка. Вона оберігає від пилу, однак з високим рівнем запиленості впоратися не зможе. До складу багаторазових респіраторів входять змінні фільтри.

Популярні новини зараз
"Тисячу Зеленського" дозволили отримати ще одним способом: як скористатися можливістю Слідом за "Київстар", вже Vodafone піднімає тарифи: у скільки обійдуться розмови та інтернет Подорожчання буде нестерпним: українцям радять робити запаси – по 10 кіло не менше Військовозобов'язаним дали час до 5 лютого: що треба встигнути
Показати ще

Вибір респіратора

Щоб правильно вибрати респіратор і купити оптимальну модель, необхідно знати умови, в яких планується його використання. Для підбору необхідного розміру потрібно враховувати форму обличчя і обов'язково проводити попередню примірку. В ході примірки важливо пам'ятати про наступні деталі:

  • уважно перевірити корпус і складові частини респіратора на відсутність тріщин і інших ушкоджень;
  • перевірити, щоб після надягання маски ніс і підборіддя були повністю закриті;
  • фіксація респіратора тасьмою повинна забезпечуватися через тім'яну область і потиличну частину голови;
  • регулювання тасьми можна проводити з використанням спеціальних пряжок;
  • щільність прилягання маски до лицьової частини повинна виключати вільний вихід повітря по краях маски і в носовій області.

На герметичність маски також може впливати наявність бороди, вусів або носіння покупцем окулярів. В ході експлуатації необхідно контролювати щільність прилягання респіратора до обличчя і наявність вологи під маскою. Для видалення вологи можна задіяти видихальний канал або провести очищення маски в знятому стані, перейшовши для цього в безпечну зону.

Компанія OZON забезпечує поставки по всій території України повного спектру високоякісних і надійних респіраторів (Київ, Львів, Харків, Одеса та інші обласні центри) підприємствам будь-яких сфер діяльності. Продукція, що поставляється, сертифікована та відповідає вимогам чинного законодавства.