Ціни на газ та електроенергію для середнього домогосподарства в Україні у рази нижчі, аніж в країнах Європейського Союзу.

Така відчутна різниця спричинена в першу чергу високими податками в ЄС, вищими тарифами на передачу електроенергії, на її розподіл. В кінці кінців це безпосередньо відбивається на заробітній платні населення.

Цю інформацію повідомляє "Сегодня".

Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко розповів, що проблема України полягає у відсутності системи регулювання, яка б стимулювала вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж.

"Якщо брати ціну на енергоносії (природний газ, вугілля, ядерне паливо), витрати на них в Європі не сильно відрізняються від України. Але відрізняються кінцеві тарифи. В ЄС діє система регулювання, яка стимулює вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж. Капіталовкладення, які знаходяться в тарифі, у нас це поки не впроваджено", - заявив він.

Популярні новини зараз

Надя Дорофєєва приспустила штани, щоб стати популярнішою: "З подряпинами"

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Ані Лорак з Муратом подарували донечці ляльку, від якої мороз шкірою - "Яка моторошна!"

9-річна донька Ані Лорак вразила різкими змінами зовнішності: Мурат допоміг

Показати ще

За словами Омельченка, в Україні занадто занижені тарифи, особливо це стосується населення.

"Зробити, щоб вони відображали реальність, - дуже складне завдання з дуже низьким платоспроможним попитом населення", - резюмував Омельченко.

Нагадаємо, що у Кабміні резюмували, що вартість газу для населення за рік виросте приблизно в п'ять разів, тобто на 18%. При цьому тарифи на електроенергію не зміняться. Про це сказано у прогнозі економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки, який був опублікований на сайті Мінекономрозвитку.

У документі сказано, що граничні роздрібні ціни на природний газ для населення (з грудня по грудень) в 2018 році зростуть на 18%.

Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", світова організація торгівлі (СОТ) відмовила Росії у задоволенні більшості претензій у рамках суперечки з Європейським союзом (ЄС). Йдеться про правила роботи на газовому ринку ЄС, так званому "Третьому енергопакет".

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, що суму штрафних санкцій, яку компанія "Київенерго" Рината Ахметова заборгувала НАК "Нафтогаз України" за поставлений газ, порівняли з розміром премій, яку співробітникам НАК виписали за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі.