Систему олігархічного капіталізму в Україні побудували самі українці. А точніше, їхня стратегія виживання, що виникла під час кризи на початку 90-х років.

Про це в колонці на сайті видання "Новое Время" розповів президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

"Якщо коротко, цінності виживання зводяться до наступного: а) нікому не вір, крім своїх. Особливо – державі; б) якщо можеш, приховай свої дії. Не можеш – обмани. Не можеш обдурити – підкуп", - написав експерт.

Саме завдяки таким принципам українцям вдалося в умовах хаосу побудувати тіньову економіку, яка врятувала країну. Однак в усього є свої мінуси – така система "розхитує звичку бути законослухняним".

Популярні новини зараз

Ощадбанк заявив про знищення карт українців: "Було прийнято рішення про призупинення"

Сергія і Сніжану Бабкіних підловили на нещирості: "Переграєте"

Вагітна дружина Віктора Павлика поскаржилася на проблеми зі здоров'ям: "Доведеться прокапатися"

Тіна Кароль вирушила підкорювати російську сцену: "Скандал" на міжнародному рівні

Показати ще

"Ми із захватом порушували всі закони, тому що знали: неможливо в умовах хаосу та розвалу дотримуватися норм. У результаті виник стан суспільства, який соціологи назвали аморальною більшістю", - пояснив Пасхавер.

І додав: олігархів на пальцях не злічити. Насправді, це сотні тисяч українців, які досягли успіху, будуючи свої "маленькі монополії".

"Професіонали – бюрократи протягом 26 років – були замінені на "своїх". Якість бюрократії різко погіршилася навіть у порівнянні з радянською. А народне господарство перетворилося на ієрархічний конгломерат монополії. Але там, де є монополія, немає розвитку. Монополія – перешкода розвитку і джерело бідності. Тому ми не ростемо і не багатіємо", – підсумував експерт.

Дивіться сюжет про українських олігархів

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, куди тікають мільйонери з України.