Систему олігархічного капіталізму в Україні побудували самі українці. А точніше, їхня стратегія виживання, що виникла під час кризи на початку 90-х років.

Про це в колонці на сайті видання "Новое Время" розповів президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер.

"Якщо коротко, цінності виживання зводяться до наступного: а) нікому не вір, крім своїх. Особливо – державі; б) якщо можеш, приховай свої дії. Не можеш – обмани. Не можеш обдурити – підкуп", - написав експерт.

Саме завдяки таким принципам українцям вдалося в умовах хаосу побудувати тіньову економіку, яка врятувала країну. Однак в усього є свої мінуси – така система "розхитує звичку бути законослухняним".

Популярні новини зараз
Головні новини за 9 травня: неприємні новини для українців та ганьба ухилянтів Ухилянт з ганьби перетворився на бренд: втікачі жартують, українці – лютують 60-й День народження - не привід радіти: в Україні пенсіонерам повідомили погану новину На землю чекають удари руйнівної магнітної бурі: нагряне вже ось-ось
Показати ще

"Ми із захватом порушували всі закони, тому що знали: неможливо в умовах хаосу та розвалу дотримуватися норм. У результаті виник стан суспільства, який соціологи назвали аморальною більшістю", - пояснив Пасхавер.

І додав: олігархів на пальцях не злічити. Насправді, це сотні тисяч українців, які досягли успіху, будуючи свої "маленькі монополії".

"Професіонали – бюрократи протягом 26 років – були замінені на "своїх". Якість бюрократії різко погіршилася навіть у порівнянні з радянською. А народне господарство перетворилося на ієрархічний конгломерат монополії. Але там, де є монополія, немає розвитку. Монополія – перешкода розвитку і джерело бідності. Тому ми не ростемо і не багатіємо", – підсумував експерт.

Дивіться сюжет про українських олігархів

Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв, куди тікають мільйонери з України.