У середу, 14 березня, студію порталу "Znaj.ua" відвідала акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД клініки Into-Sana Ольга Бугаєнко, яка розповіла, як правильно підготуватися до вагітності і наскільки відповідально українці ставляться до народження дітей.

За словами фахівця, все більше українців почали планувати вагітність.

"Тенденція позитивна. Скоро настане такий момент, що всі вагітності у нас будуть спланованими і всі діти будуть здоровими", - зазначила Бугаєнко.

На запитання ведучої про те, скільки зараз народжують українці, лікар відповіла, що "відсоток жінок, які народжують у віці за 20, а то і за 30 останні 10 років зріс у два рази. Тенденція на те, що українки народжують в пізньому віці, зберігається".

В той же час самий оптимальний вік для пологів є 20-30 років, вважає Бугаєнко. Також, якщо ви зважилися в 40 років на народження другої дитини – це не самий оптимальний момент. Фахівець відзначає, що краще народжувати до 35 років.

Популярні новини зараз

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

23-річний хлопець убив дівчинку-підлітка, щоб справити на неї враження, загинув і друг: "У неї навіть не було шансу пожити"

Учасниця "Міс Всесвіт" Анна Неплях злила інтимні кадри, гідні Playboy: екстремальне міні та відверте декольте

Ті самі кадри з Тіною Кароль, коли зірка вийшла на сцену після новини про загибель коханого: "Це не кінець..."

Показати ще

"Багатьом про це говорити не можна, адже жінки приходять до мене і в 40, і в 42, щоб завагітніти. Але, якщо вони обстежуються і стежать за здоров'ям, тоді у них не буде проблем з виношуванням або пологами", - розповідає Бугаєнко.

Крім того, вона підкреслила, що готуватися до вагітності потрібно не тільки майбутній мамі, а парі в цілому. Для планування вагітності потрібно пройти загальноклінічні обстеження (аналіз крові на інфекції, гепатити). Адже різні інфекції, особливо приховані, можуть призвести до викидня або завмирання плода. При цьому, щоб уникнути туберкульозу у дитини, лікар рекомендує пройти ФРН. Також потрібно звернутися до ендокринолога, терапевта, який за необхідності призначить додаткові обстеження.

Якщо все ж у сім'ї є серйозні генетичні захворювання, потрібно прийти на консультацію до генетика до вагітності, який порадить пройти ряд аналізів, говорить Бугаєнко.

Також генеколог розвінчала міф про різні резус-фактори пари.

"Для запліднення це не буде проблемою, але це може бути проблемою під час вагітності. При цьому не за першою, а за другою або третьою", - повідомляє Бугаєнко.

Якщо немає можливості обстежитись в клініці, можна зайнятися підготовкою до вагітності вдома, яка триває 3-6 місяців виношування, зазначає фахівець і більш докладно розповідає по це на відео.

Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що лікарі розповіли, що краще зробити для того, щоб уникнути небажаної вагітності.