У середу, 14 березня, студію порталу "Znaj.ua" відвідала акушер-гінеколог вищої категорії, лікар УЗД клініки Into-Sana Ольга Бугаєнко, яка розповіла, як правильно підготуватися до вагітності і наскільки відповідально українці ставляться до народження дітей.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗа словами фахівця, все більше українців почали планувати вагітність.
"Тенденція позитивна. Скоро настане такий момент, що всі вагітності у нас будуть спланованими і всі діти будуть здоровими", - зазначила Бугаєнко.
На запитання ведучої про те, скільки зараз народжують українці, лікар відповіла, що "відсоток жінок, які народжують у віці за 20, а то і за 30 останні 10 років зріс у два рази. Тенденція на те, що українки народжують в пізньому віці, зберігається".
В той же час самий оптимальний вік для пологів є 20-30 років, вважає Бугаєнко. Також, якщо ви зважилися в 40 років на народження другої дитини – це не самий оптимальний момент. Фахівець відзначає, що краще народжувати до 35 років.
"Багатьом про це говорити не можна, адже жінки приходять до мене і в 40, і в 42, щоб завагітніти. Але, якщо вони обстежуються і стежать за здоров'ям, тоді у них не буде проблем з виношуванням або пологами", - розповідає Бугаєнко.
Крім того, вона підкреслила, що готуватися до вагітності потрібно не тільки майбутній мамі, а парі в цілому. Для планування вагітності потрібно пройти загальноклінічні обстеження (аналіз крові на інфекції, гепатити). Адже різні інфекції, особливо приховані, можуть призвести до викидня або завмирання плода. При цьому, щоб уникнути туберкульозу у дитини, лікар рекомендує пройти ФРН. Також потрібно звернутися до ендокринолога, терапевта, який за необхідності призначить додаткові обстеження.
Якщо все ж у сім'ї є серйозні генетичні захворювання, потрібно прийти на консультацію до генетика до вагітності, який порадить пройти ряд аналізів, говорить Бугаєнко.
Також генеколог розвінчала міф про різні резус-фактори пари.
"Для запліднення це не буде проблемою, але це може бути проблемою під час вагітності. При цьому не за першою, а за другою або третьою", - повідомляє Бугаєнко.
Якщо немає можливості обстежитись в клініці, можна зайнятися підготовкою до вагітності вдома, яка триває 3-6 місяців виношування, зазначає фахівець і більш докладно розповідає по це на відео.
Раніше інформаційний портал "Знай.uа" писав про те, що лікарі розповіли, що краще зробити для того, щоб уникнути небажаної вагітності.