В Україні відзначає низький рівень підробки банкнот національної валюти. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на НБУ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ НБУ розповіли, що у 2017 році в банківській системі України підроблених банкнот було 0,00036% від загальної кількості готівки, яка знаходиться в грошовому обігу. Тобто на мільйон банкнот припадало приблизно 3,6 штук підроблених.
У минулому році найбільше було підроблених банкнот номіналом 500 гривень старого зразка. Їх було 61% від усіх вилучених підробок національної валюти.
В НБУ зазначають, що згідно з вимогами Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні, банки вкладають в банкомати гроші лише після їх оброблення автоматизованим способом. Для перевірки використовують спецобладнання. Тому банкомат не може видати підроблену купюру.
При цьому в НБУ визнали, що в 2017 році були випадки, коли банкомати брали фальшиві банкноти. Після цього НБУ закликали банки і виробників банківської техніки налаштувати техніку і випадки збуту підробок через термінали припинилися.
Найчастіше в Україні підроблені банкноти збувають через каси закладів швидкого харчування, метрополітени і супермаркети. А ось всі банкомати і термінали з функцією прийому та видачі банкнот оснащені відповідними датчиками, які налаштовуються на ідентифікацію захисних ознак банкноти.
У разі, якщо ви отримали сумнівну купюру і сумніваєтеся в достовірності грошових знаків, варто звернутися в банк України. Банкноти направляють на дослідження в уповноважені підрозділи НБУ.
Підроблені купюри вилучають без відшкодування їх вартості. Інформацію про вилучення повідомляють в Національну поліцію України для проведення розслідувань. А якщо гроші визнані справжніми, то клієнтам відшкодовують відповідну суму.
Нагадаємо, кінець гривні: українців попередили про майбутню кризу.
Як повідомляв Знай. ua, доларів стало менше: експерти пояснили, що буде з курсом до кінця року.
Також Знай. ua писав, що курс долара на 2018 рік: НБУ остаточно визначився з розцінками.