Зовсім недавно всі інформаційні портали почали писати про епідемію гепатиту А в Україні. Вона ж Хвороба Боткіна, або жовтяниця. У зв'язку з цим, ми вирішили розповісти вам, які симптоми у гепатиту А, як хвороба передається і як її лікувати.

Як передається гепатит А

Найпоширеніший шлях передачі гепатиту А – це їжа. В організм людини хвороба Боткіна потрапляє через заражену їжу чи воду. Так само, цей вірус дуже легко підчепити якщо не дотримуватися елементарних правил гігієни: не мити руки, погано обробляти їжу, загальний посуд тощо.

Симптоми гепатиту А

Інкубаційний період хвороби становить від 15 до 30 днів. Часто перші симптоми гепатиту А з'являються у хворого через місяць. Першими ознаками гепатиту А є підвищена температура, втрата апетиту, загальна слабкість, біль в області печінки, нудота і навіть блювота. Такий стан може бути у людини кілька тижнів, а вже далі почнеться жовтяниця.

Популярні новини зараз
Українцям виплатять по 6600 грн: головні умови та в яких областях діє програма ПриватБанк мовчки закриває рахунки клієнтів, погашаючи "залишками" кредити: що відбувається Черги — не проштовхнешся? АТБ оголосили суперакцію зі знижкою в 50%, але є нюанс Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі"
Показати ще

Її помітити дуже легко – у людини пожовтіє шкіра і очі. А кал – навпаки, втратить колір.

Профілактика гепатиту А

Тут потрібно в першу чергу сказати, що гепатит А в цьому схожий з вітрянкою. Перехворівши один раз жовтяницею, людина отримує імунітет на все життя. Але в будь-якому випадку краще зайнятися профілактикою хвороби.

Як уберегтися від гепатиту А

Потрібно бути дуже обережними з водою. Не можна використовувати неперевірені джерела для пиття, приготування їжі, миття посуду.

Фрукти і овочі потрібно обов'язково мити перед вживанням водою з перевіреного джерела.

Суворо дотримуватися правил особистої гігієни: мити руки, мити руки перед приготуванням їжі та після кожного відвідування туалету.

На найкращим способом профілактики гепатиту А є вакцинація від цієї хвороби.

Дивіться: 37 людей у Миколаєві потрапили до лікарні з підозрою на гепатит А

Тепер ви знаєте як передається жовтяниця, які її симптоми та як уберегтися від хвороби, і при дотриманні всіх правил вам точно нічого не загрожує.