Хто з батьків не мріяв, аби дитина старанно вчилася і була приводом для гордості? Показувати практично ідеальний щоденник, охайні зошити, готувати старанно всі домашні завдання. І при цьому страждати від негативу з боку однокласників.

Чому так відбувається і за що все ж таки діти з посередніми здібностями ненавидять відмінників, вирішив пояснити письменник, вчений і засновник ліцею "Гранд" Володимир Співаковський, повідомляє Clutch.

На його думку, проблема в першу чергу у надмірному перфекціонізмі, нав'язаному батьками. Останні дуже часто пропонують грошове заохочення, якщо наприкінці року у табелі не буде поганих оцінок. Натомість, трієчники просто не можуть не дивитися скоса: їм ніхто не обіцяє подарунків і точно не погладить по голівці.

Популярні новини зараз
До 20 грудня потрібно встигнути: хто має відвідати ТЦК Водійські посвідчення стануть "тимчасовими" документами: автомобілістам готують нові правила Увага для всіх, хто має газові плити: Газмережі терміново звернулися до українців через холоди Кредитки стають непотрібним пластиком: ПриватБанк позбавляє клієнтів важливої послуги
Показати ще

"За що ж їх часто не люблять? Відповідь проста: їх капітал, що складається з купи прекрасних оцінок, не вкладено в справу. Він осідає мертвим капіталом, а вони думають, що їх люксовий п'ятірки капітал вічний. Не вічний. П'ятірки їм будуть ставити не завжди. А трієчники давно зрозуміли, що ніякого капіталу у них немає, і їм доведеться просуватися вперед за рахунок кмітливості, зв'язків, комунікацій, вміння викручуватися з безнадійних ситуацій. І ця енергетика безнадійності часто їх виручає", - впевнений він.

Гіпотеза Співаковського полягає у тому, що вчителям та батькам потрібно враховувати головний момент: діти виростуть, і врятують їх у дорослому житті не відмітки в щоденнику, а реальні здібності та навички:

"До того, що в системі освіти майбутнього оцінки будуть зовсім за іншими критеріями. Не тільки з предметів (математика, історія, географія, хімія), а й за компетенціями: ерудиція, логіка, креативність, спілкування, пам'ять, кмітливість, таймінг, позитивне і критичне мислення, людські якості і орієнтація на результат. Тому що вчити і оцінювати тільки предмети - вже не зовсім модно. А більш модно проходити інтегровані кейс-уроки, і в них отримувати адекватне оцінювання", - підсумував він.

Дивіться: Старт освітньої реформи: українські діти вчитимуться у школі 12 років

Як повідомляв портал "Знай.ua", батьків розлютили нові правила навчання.