У селі Шершні, що на Вінничині, практично розсипається на друзки стара хата, де раніше мешкав автор легендарного "Щедрика", український композитор Микола Леонтович.

Мешканці намагаються всіма можливими способами привернути до нього увагу. Вони настільки переймаються долею важливої для них історичної пам'ятки, що навіть готові самі взятися за реставрацію.

Будували хату місцеві, для батька композитора, котрий був колись священиком. Останні шість років спроби відновити помешкання родини Леонтовичів так і закінчувалися нічим. Ще за часів СРСР там розташовувалася колгоспна контора, а згодом – поштове відділення. Зараз його працівники бояться, що стеля скоро звалиться їм на голову, і це зовсім не жарт – будівля у плачевному стані, ризик справді досить високий, йдеться у сюжеті "24 каналу".

Популярні новини зараз
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Чиновники тільки розводять на всі прохання руками – мовляв, зараз будинок нікому не належить, він на балансі громади, тому потрібно зробити купу довідок, а далі все одно нічого обіцяти не можуть. Селяни не хочуть, аби справа дійшла до знесення. Щоб врятувати будинок організували благодійний фестиваль, приїздив навіть знаменитий хор "Щедрик" і виконав найпопулярнішу обробку Леонтовича.

Дивіться: будинок Леонтовича під загрозою знесення

Що чекає на пам'ятку, покаже час, але поки ситуація, на жаль, не зрушила із мертвої точки.

Слід відзначити, що "Щедрик" відомий не тільки в Україні, а й за її межами, втім під іншою назвою: " Дзвінка колядка", або "Колядка дзвонів" (Ukrainian Call Carol, Ukrainian Carol of the Bells). Написана вона булла у період 1901-1902 років. Текст народної шедрівки знайшов особисто Леонтович, і згодом написав до нього музику.

Пісню вигадали ще за язичницьких часів, що видно зі слів про приліт ластівки. Язичницький Новий рік святкувався на весняне рівнодення, тоді ж виконувались і новорічні щедрівки, а ластівки прилітали з вирію.

Дивіться: Тіна Кароль "Щедрик"

Як повідомляв портал "Знай.ua", оригінальне привітання з новорічними та різдвяними святами вигадала для українців посол США Марі Йованович. Разом із дитячим хором з музичної школи ім. М. Лисенка вона виконала пісню "Щедрик".